---------------------- ---------------------

طرز تهیه میرزاقاسمی دستور پخت اصلی

این غذا توسط محمد قاسم خان که در زمان ناصرالدین شاه قاجار والی حاکم رشت بود ابداع شد و توسط وی گسترش پیدا کرد و با نام او نیز نام گذاری شد

طرز تهیه میرزا قاسمی


مواد مورد نیاز:
بادمجان کبابی شده روی ذغال یا اجاق گاز چهار عدد
سیر خشک نصف بوته یا بیشتر
رب گوجه دو قاشق چای خوری(بستگی به رنگ و مرغوبیت رب شما دارد که اگر کیفیت رب پایین باشد میتوانید بیشتر استفاده کنید)
روغن به مقدار لازم
نمک و فلفل به میزان لازم
تخم مرغ ۴ عدد
زردچوبه یک قاشق چای خوری
گوجه فرنگی ۲ تا ۳ عدد (سلیقه ای میباشد)

بهترین روش پخت میرزاقاسمی

آموزش تهیه
ابتدا بادمجان ها رو کبابی کنید، انقدر باید روی آتش بماند که پوستش ذغال شود تا وقتی که یک سیخ چوبی یا چنگال خیلی راحت داخل بادمجان ها برود، بعد منتظر بمانید تا سرد شود.

بعد از سرد شدن پوست بادمجان ها را جدا و داخل غذاسازبریزید تا خوب له شود.
میتوانید از قبل مقداری بادمجان را به صورت کبابی و له شده داخل فریز داشته باشید و برای این غذا استفاده کنید.سیر هم جدا داخل غذا ساز بریزید و له کنید.

سپس در ماهیتابه کمی روغن بریزید و سیر له شده را تفت بدید بعد از ۵ دقیقه بادمجان را به سیر اضافه کنید و اگر روغن کم بود در هنگام سرخ شدن بادمجان روغن اضافه شود و مدام هم بزنید تا یک دست سرخ شود.

وقتی بادمجان خوب سرخ شد نوبت نمک ، فلل ، زردچوبه و رب است که آنها را داخل ماهیتابه بریزید و هم بزنید.و در آخر تخم مرغ ها را روی مواد بریزید.(تخم مرغ را به صورت کامل بدون هم زدن اضافه کنید)بعد از سرخ شدن تخم مرغ ها میرزاقاسمی شما آماده است.


نکته:ریختن گوجه فرنگی بستگی به سلیقه ی شما دارد ولی این را در نظر بگیرید که اگر میخواهید گوجه اضافه کنید، ابتدا حتما در یک ماهیتابه یا قابلمه ی دیگر بگذارید تا آب آن تبخیر شود و بعد در هنگام اضافه کردن بادمجان ها ، گوجه ها را نیز اضافه کنید.

طعم دودی بادمجان در میرزاقاسمی مزه ی قالب غذا میباشد و میزاقاسمی اصیل باید طعم دودی بدهد ولی اگر به هر دلیلی دوست نداشتید به جای ذغالی کردن بادمجان ها کمی آنها را تفت بدهید،وقتی نرم شدند در غذا ساز بریزید و له کنید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرز تهیه میرزاقاسمی دستور پخت اصلی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *