---------------------- ---------------------- ---------------------

علت ترشحات سفید و تاخیر در قاعدگی

ترشحات سفید رنگ اگر با تاخیر در پریود همراه باشد می‌تواند یکی از نشانه های اصلی بارداری به شمار آید. اما، این شرایط به دلیل تغییرات هورمونی یا وجود برخی از بیماری ها و استرس نیز رخ خواهد داد.اگر پریود با تاخیر باشد و با ترشحات سفید رنگ و لکه بینی همراه باشد احتمال بارداری بیشتر خواهد شد.اما عقب افتادن پریود به همراه وجود ترشحات، غیر از بارداری میتواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

تغییرات هورمونی در بدن
ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک
استرس
از بیماری‌ها مانند دیابت
مصرف قرص‌های ضد بارداری
یائسگی
کاهش یا افزایش وزن بدن

ترشحات طبیعی واژن
همه زنان در دوره ی مربوط به دوران قاعدگی ترشحاتی از واژن خود مشاهده می‌کنند. برخی از این ترشحات نشانه قاعدگی و بارداری و برخی دیگر نشانه تخمک گذاری هستند. در حالت نرمال این ترشحات غلیظ و شیری رنگ هستند و در هنگام تخمک گذاری حالتی چسبنده‌تر و با حجم بیشتر خواهند داشت.

آیا ترشحات سفید نشانه قطعی بارداری است؟
یکی از نشانه های اصلی بارداری، وجود ترشحات سفید رنگ به همراه تاخیر در قاعدگی است. در این حالت، این ترشحات سفید و یا شیری رنگ نسبت به حالت معمول حجم بیشتری خواهند داشت؛ اما همانگونه که اشاره شد تاخیر در پریود دلایل دیگری نیز دارد، بنابراین برای اطمینان از بارداری باید نسبت به انجام آزمایش خون یا تست خانگی بی بی چک اقدام کرد.
ارتباط ترشحات سفید رنگ با تاخیر در پریود چیست؟
یکی دیگر از مواردی که منجر به ایجاد ترشحات سفید به همراه تاخیر در پریود می‌شود، ابتلا به برخی از عفونت‌های واژینال است. در این مواقع معمولاً ترشحات سفید رنگ به مرور تغییر رنگ داده و به قهوه‌ای و یا سبز تبدیل خواهد شد. همچنین در صورت وجود عفونت این ترشحات بد بو شده و با سوزش در ناحیه واژن همراه هستند.

برگرفته از سایت ستاره

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “علت ترشحات سفید و تاخیر در قاعدگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *