---------------------- ---------------------- ---------------------

مبتلایان به بیماری‌های روان طول عمر کوتاه تری دارند

در گزارشی جامع، متخصصان و پزشکان تاکید نموند که دولت‌ها و مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی باید برای جلوگیری از مرگ زود هنگام مبتلایان به بیماری‌های روان تدابیری را بیاندیشند.
تحقیقات نشان میدهد که در سراسر جهان مبتلایان به بیماری‌های روان نسبت به عموم مردم ۲۰ سال زودتر جان خود را از دست می‌دهند و به همین دلیل دولت‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی باید اقداماتی را برای جلوگیری از مرگ و میر زودهنگام آنان انجام دهند.

یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه منچستر در انگلیس گفت: در بررسی نزدیک به ۱۰۰ مطالعه مشخص شد که بیشتر مبتلایان به بیماری روان به دلیل خودکشی جان خود را از دست نمی‌دهند بلکه ضعف سلامت جسمی علت مرگ زود هنگام آنان است که به میزان قابل توجه ای قابل پیشگیری است.
ابتلا به بیماری‌های متابولیک قلبی از قبیل دیابت و سکته مغزی در مبتلایان به اختلالات روان دو برابر بیشتر است.به طور مثال در مبتلایان به افسردگی خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت یا چاقی حدود ۴۰ درصد بیشتر از عموم مردم است.همچنین بیماری‌های روان می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های جسمی را افزایش داده و بیماری‌های جسمی خود خطر بیماری‌های روان را تشدید می‌کنند.
چاقی یا دیابت خطر ابتلا به بیماری‌های روان را افزایش داده و بالعکس اختلالات روان نیز میتواند تاثیر مستقیم بر چاقی یا بیماریهایی همچون دیابت داشته باشد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد: به گفته محققان گاهی اوقات این تاثیرگذاری به دلیل روش‌های درمانی در بیماری‌های روان است که می‌توانند مشکلات سلامت جسمی را موجب شده یا تشدید کنند. به طور مثال بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان بیماری‌های روان از جمله داروهای افسردگی بر متابولیسم و سلامت قلب تاثیر منفی دارند.

برگرفته از ایرنا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مبتلایان به بیماری‌های روان طول عمر کوتاه تری دارند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *