---------------------- ---------------------- ---------------------

عمل برداشت تومور 60 کیلویی از رحم این زن

خارج کردن یک تومور سرطانی ۶۰ کیلویی از رحم یک زن او را دوباره به زندگی برگرداند .عمل خارج کردن یک تومور بسیار کمیاب و بزرگ از رحم یک زن جوان با موفقیت انجام شد! به گزارش مجله قو این تومور حجیم و بسیار بزرگ که وزنی معادل ۶۰ کیلوگرم داشته است، در بیمارستان Danbury طی عمل جراحی سخت و دشوار، از تخمدان یک زن جوان خارج شد.

به گزارش CNN ، در روز ۱۴ فوریه ، یک گروه ۱۲ نفره از جراحان در بیمارستان طی ۵ ساعت، موفق به خارج نمودن تومور سرطانی ۶۰ کیلوگرمی از شکم این زن شدند .

عمل تومور زن جوان

به گزارش مجله خبری CNN از این عمل، از تخمدان یک زن ۳۸ ساله توموری به وزن ۶۰ کیلوگرم را در طی عمل جراحی سنگین در بیمارستان Danbury در Connecticut خارج کردند . این تومور سرطانی از ابتدا به این اندازه نبود اما به سرعت رشد کرد که این رشد به گونه ای بود که در طول دو ماه، هر هفته به میزان ۴٫۵ کیلوگرم به وزن او افزوده می شد که سبب فشرده شدن رگ های خونی او می شدند .

بعد از عمل جراحی سخت و طولانی برای خارج نمودن این تومور سرطانی، حال این خانم پس از ۸ هفته به حالت عادی خود بازگشته و اینک در وضعیت عادی خود می باشد.

تشخیص این تومور از زمانی انجام شد، که بیمار متوجه افزایش وزن ناگهانی در طی ۲ ماه شد که در نهایت متوجه یک مشکل جدی در بدن خود شد و با مراجعه به متخصص زنان و یک سی تی اسکن فهمیدند یک تومور ۶۰ کیلوگرمی در تخمدان زن وجود دارد و در معاینات پزشکی این تومور در نوع خود منحصر بفرد و نادر تشخیص داده شد.

دکتر Linus Chaung در گفتگو با CNN گفت: زمانیکه من این خانم را دیدم ، متوجه وضعیت وخیم او شدم چرا که وزن زیاد تومور سرطانی باعث ایجاد فشار زیادی بر روی عروق خونی این زن شده بود و فشار زیادی را تحمل می کرد .

عمل خارج کردن تومور رحم

همچنین دکتر Vaagn Andikyan گفت: که در بدن این خانم در کنار تومور سرطانی ، جرم زیادی از مواد ژلاتینی که توسط سلول های تومور ایجاد می شوند، تولید شده بودند و که پزشکان در کنار این تومور ، مواد ژلاتینی را نیز خارج نمودند. طبق یک گزارش در سال ۲۰۱۳ که توسط CNN نقل شد، این نوع رشد مواد ژلاتینی در اکثر موارد خوش خیم هستند .

یک نماینده از بیمارستان Danbury برای تائید وضع این خانم، بعد از ۸ هفته به خانه او رفته و تائید کرد که به وزن و زندگی عادی خود بازگشته است.

منبع: ایران ناز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.