---------------------- ---------------------

عکسهای جدید و بیوگرافی “علی نصیریان”

علی نصیریان متولد پانزدهم بهمن ۱۳۱۳ در تهران، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما و نمایشنامه‌نویس ایرانی میباشد. او در سال ۱۳۸۰ نشان درجه یک هنری را از رئیس‌جمهور وقت دریافت نمود.

عکس جدید علی نصیریان

علی نصیریان، روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ شمسی به متولد شد. وی در سال ۱۳۲۶ به دبیرستان پیرنیا در چهار راه گمرک رفت و در آنجا با جمشید لایق، اسماعیل داورفر و مهدی فتحی همکلاسی شد. در سال ۱۳۲۹ همزمان با درس دبیرستان، در کلاس جامعه باربد در خیابان لاله زار هم نام نویسی کرد. این کلاس را اسماعیل مهرتاش در سال ۱۳۰۵ راه انداخته بود و در آن موسیقی، تئاتر و ادبیات درس می‌داد.

جدیدترین عکس علی نصیریان

وی در سال ۱۳۳۰ کتاب هنر تئاتر را خواند. او در کلاس تئاتر سعدی که همسر عبدالحسین نوشین آن را اداره می‌کرد هم شرکت کرد. او در سال ۱۳۳۵ جایزهٔ نخستین مسابقهٔ نمایش‌نامه‌ نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد. فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی نخستین فعالیت سینمایی او بود. نصیریان در سال ۱۳۶۲ نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد، نقشی که بین تمام نقش‌هایش تا آن تاریخ منحصر به فرد بود.

عکس علی نصیریان و همسرش

علی نصیریان و همسرش مینو بیات از آشنایان قدیمی خانوادگی هستند آنها سه پسر به نام های برمک ، باربد و بابک دارند که هر سه خارج از کشور زندگی میکنند.

***

آقای هالو، شیر سنگی، کفش‌های میرزا نوروز، ناخدا خورشید، هزاردستان، سال‌های خاکستری، بوی پیراهن یوسف و میوه ممنوعه از آثارهای قابل توجه و ماندگار وی می‌باشد. وی در ۱۳۸۰ به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشتهٔ بازیگری تئاتر و سینما شناخته شد.

بیوگرافی علی نصیریان

همچنین علی نصیریان در سریال شهرزاد در نقش دیوان سالار بازی فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “عکسهای جدید و بیوگرافی “علی نصیریان””

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *