----------------------

عکس و بیوگرافی کیمیا علیزاده دختر تکواندوکار ایرانی

زندگینامه و عکسهای جدید کیمیا علیزاده دختر نابغه تکواندوی ایران را در این مطلب مشاهده کنید.

کیمیا علیزاده خیلی زود پدیدهٔ تکواندو لقب گرفت و مربیان تیم ملی روی مدال‌آوری او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون حساب کرده بودند. از علیزاده که آن موقع در وزن منهای ۶۲ کیلوگرم شرکت کرده بود، به عنوان یکی از طلایی‌های کاروان ورزشی ایران یاد می‌شد. او به کره‌جنوبی هم سفر کرد اما بدون اینکه در مسابقه‌ای شرکت کند، تنها نظاره‌گر مبارزه دیگر تکواندوکاران بود زیرا مسوولان برگزارکننده مسابقات به علیزاده مجوز شرکت در رقابت‌ها را ندادند.

عکس جدید کیمیا علیزاده

خودش، مسئولان تکواندو و به طور کلی مسئولان ورزش کشور شوکه شدند. ولی اتفاقی بود که رخ داد، وقتی که به سن پایین علیزاده ایراد گرفتند و طبق قانون او به علت نرسیدن به سن ۱۷ سالگی از بازی‌های آسیایی دور ماند. فدراسیون تکواندو نسبت به این موضوع شکایت کرد، اما مسئولان مسابقات نپذیرفتند تا تغییرات گسترده در قوانین تکواندو علیزاده را از بازی‌های آسیایی بازدارد. کیمیا اما ناامید نشد و در مسابقات جهانی مدالی کسب کرد که در تاریخ تکواندو بی‌سابقه بود.

عکس تکواندوکار دختر ایرانی

کیمیا علیزاده ۱۹ تیر ۱۳۷۷ در کرج متولد شد.وی تکواندوکار زن ایرانی است.

عکس دختر تکواندوکار ایرانی

او در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در کلاس وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد. کیمیا اولین و تنها زن ایرانی است که در تاریخ ایران در بازی‌های المپیک، برنده مدال شده‌است. کیمیا با هجده سال سن جوان‌ترین مدال آور تاریخ ایران در ادوار المپیک است. پیش از او ناصر گیوه‌چی در المپیک ۱۹۵۲ هلسینکی کم‌سن‌ترین مدال‌آور ایران با ۱۹ سال سن بود.

تصاویر جدید کیمیا علیزاده

علیزاده در مسابقات جهانی در وزن ۵۷- کیلوگرم شرکت داشت.

عکسهای جدید کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده با کسب مدال طلا در مسابقات تکواندو قاره‌ای کسب سهمیه المپیک در مانیل فیلیپین، جواز حضور در بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ را کسب کرد. کیمیا علیزاده در دیدار آخر مقابل «فاناپا هارن سوجینگ» از تایلند به برتری ۳ بر ۲ دست یافت. علیزاده در این مسابقات پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل «شالها فیتریانا» از اندونزی به برتری قاطع ۱۹ بر صفر دست یافت و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۵ بر ۲ از سد تکواندوکار نپالی گذشت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “عکس و بیوگرافی کیمیا علیزاده دختر تکواندوکار ایرانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *