---------------------- ---------------------

فلفل قرمز و مبارزه با بیماری های قلبی

با استفاده از فلفل خواهید توانست قلبتان را در برابر انواع بیماری ها و مشکلات مختلف بیمه کنید.
پیشنهاد متخصصین تغذیه برای بیماران مبتلا به فشار خون استفاده از فلفل در تمام غذاهایشان است

به گفته کارشناسان علم تغذیه ، افزودن ادویه به غذاها، به خصوص گرد فلفل قرمز می تواند به تقویت سلامت قلب و دوری از بیماری های قلبی کمک فراوان کند.

شماری از مطالعات نشان می دهند فلفل قرمز می تواند ماهیچه های قلب را سالم و قوی نگه دارد. به گفته محققان، مصرف فلفل قرمز هیچ تاثیر مضری بر متابولیسم یا روند هضم غذا ندارد.

در قدیم این تصور وجود داشت که مصرف بیش از اندازه “فلفل قرمز” موجب سوزش معده یا ترش کردن می شود. اما در مطالعه و تحقیقات جدید این نتیجه گیری حاصل شد که این ماده غذایی تند تاثیری بر پارامترهای متابولیک ندارد و در عوض موجب کاهش ضربان قلب در حال استراحت و کاهش فشار خون افرادی شد که از برنامه رژیمی ۴ هفته ای مصرف فلفل قرمز در رژیم غذایی شان پیروی کرده بودند

در این تحقیق به افراد اجازه داده شد روزی سی گرم مخلوط فلفل قرمز را همراه با رژیم غذایی عادی شان مصرف کنند. نتایج یک شبه حاصل نشد. در حقیقت تغییر قابل توجهی در وضعیت سلامت این افراد بعد از اولین هفته مصرف مشاهده نشد.

بعد از پایان دومین هفته ،افرادی که از رژیم غذایی حاوی فلفل قرمز پیروی کرده بودند دارای عملکرد قلب بهتری بودند و ضربان قلب شان در حالت استراحت کاهش یافته بود.

بر اساس این تحقیقات مردان بیش از زنان از فواید مصرف فلفل قرمز بهره مند می شوند.

 

منبع:مهر

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فلفل قرمز و مبارزه با بیماری های قلبی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *