---------------------- ---------------------

مراحل نارسایی احتقانی قلب و علل آن

بیماریهایی که میتوانند به نارسایی احتقانی قلب منجر شوند عبارتند از بیماریهایی مانند:نقص های قلبی ، فشار خون بالا ، عفونت عضله قلب ، بیماری عضله قلب و سایر بیماریهایی قلبی.

احتقان چه زمانی رخ میده؟

احتقان قلب

زمانی که خون تلاش میکند که به قلب بازگردد و د وریدها جمع میشود احتقان اتفاق می افتد که این امر باعث التهاب و تورم در بدن میشود.این التهاب و تورم ها بیشتر در اندامهای پایینی بدن مثل مچ پا بیشتر شایع است اما امکان دارد در هر جای دیگر بدن نیز اتفاق بی افتد.گرفتگی که در ریه ها اتفاق می افتد می تواند فرایند تنفس را دشوار سازد.

کالج آمریکایی قلب و انجمن قلب آمریکا ، در سال ۲۰۰۱ برای بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب یک طبقه بندی “مرحله ای” ایجاد کردند.در این طبقه بندی مراحل نارسایی احتقانی قلب با حروف الفبا نشان داده می شون ، بر خلاف مراحل سرطان که شماره گذاری می شوند.

مرحله A
در این مرحله بیمارن هنوز نارسایی احتقانی قلب ندارند، اما عوامل خطر برای توسعه آن را دارا می باشند. با اینکه هنوز اختلالی در ساختار قلب وجود ندارد، اما عوامل زمینه ای فشار خون بالا، دیابت، بیماری قلبی و یا سوء مصرف مواد مخدر و الکل وجود دارد.

مرحله B
در این مرحله ، در مورد اختلال در ساختار قلب شواهد فیزیکی وجود دارد. نمونه هایی از اختلالات ساختاری عبارتند از:
* بزرگ شدن قلب یا یکی ازدریچه ها
* بیماری های دریچه قلب
* بافت فیبری
در این حالت ممکن است اختلال ساختاری قلب وجود داشته باشد، اما بیمار علائم نارسایی احتقانی قلب شامل موارد زیر را از خود نشان نمی دهد:
* بی خوابی
* خستگی
* التهاب

مرحله C
در این مرحله، شواهدی از اختلالات ساختاری در قلب بیمار وجود دارد و بیمار یک یا چند نمونه از علائم بیماری قلبی را تجربه می کند.
*خواب کم
* کمبود نفس
*تورم و ادم
تمام این علائم همراه با تغییرات جسمی در قلب رخ میدهد. طبق نظر متخصصان کالج آمریکایی قلب و عروق، اکثر بیمارانی که نارسایی احتقانی قلب در آن ها تشخیص داده می شود در این مرحله هستند.

مرحله D
این مرحله جدی ترین مرحله نارسایی احتقانی قلب به شمار می آید. در این مرحله، فعالیت روزمره بیماران مختل میگردد. آن ها ممکن است تحت درمان های تخصصی مانند حذف مایع از ریه ها و یا سایر قسمت های بدن، پیوند قلب یا حتی با وخیم شدن نارسایی قلبی تحت مراقبت های پیش از مرگ، قرار بگیرند.

 

پزشکان بدون مرز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مراحل نارسایی احتقانی قلب و علل آن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *