---------------------- ---------------------

مشخصات و قیمت هافی لوبو خودروی چینی

با نام انگلیسی (Hafei Lobo) خودرویی است که از سال ۲۰۰۲ تا کنون در هاربین و جمهوری خلق چین تولید شده‌است.

این خودرو در کلاس خودرو شهری قرار دارد، طول آن در حالت طبیعی ۳٬۵۸۸ میلیمتر (۱۴۱٫۳ اینچ)، عرض آن در حالت طبیعی ۱٬۵۶۳ میلیمتر (۶۱٫۵ اینچ)، ارتفاع آن در حالت طبیعی ۱٬۵۳۳ میلیمتر (۶۰٫۴ اینچ) و وزن آن در حالت طبیعی ۹۲۰ کیلوگرم (۲٬۰۲۸ پوند) میباشد.

 

خودروی چینی کوچک

از اواخر سال ۱۳۸۹ این خودرو توسط شرکت کرمان خودرو در ایران نیز مونتاژ شده است.
چند سال پیش در یک نمایشگاه تاسیسات ساختمان، کاتالوگ های مختلفی از یک خودروی کوچک و شهری چینی عرضه می شد. کاتالوگ نشان می داد که ظاهرا قرار است اتومبیل کوچک چینی، با ظاهری عجیب و رنگ بندی وسیع در ایران عرضه شود.

 

اتومبیل هاچ بک ارزان

در نگاه اول فهرست تجهیزات و امکانات رفاهی این خودرو نظر هر کسی را جلب میکرد ولی مشخص نبود این خودرو چه زمانی وارد بازار شود. حدودا دو سال بعد، این خودرو با نام لوبو به دست شرکت بم خودرو عرضه شد و البته فاقد بسیاری از امکاناتی بود که روی کاتالوگ نوشته بودند. ظاهر خودرو کمی نامتعارف و طراحی داخلی آن فوق العاده ساده و فاقد هیجان است.

 

عکس هافی لوبو

فقط دارای یک کیسه هوا برای راننده بوده و ترمزهای عقب آن از نوع کاسه ای بود. سیستم صوتی نیز قابلیت پخش کاست را دارد و مدل CD پلیر آن به صورت سفارشی نصب خواهد شد. مصرف ترکیبی این اتومبیل جمع و جور شهری، حدود ۶/۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده و شاسی آن متعلق به لوتوس است.

این خودرو چینی بسیار کوچک شهری موتور ۴ سیلندر ۱۰۷۵ سی سی ۱۶ سوپاپ دارد که سرعتی برابر ۱۴۰ کیلومتر را برای خودرو فراهم می‌کند.

اما تا کنون از این خودرو خیلی استقبال چشمگیری نشده است.

تولید این خودرو در ایران متوقف یا محدود شده است.دست دوم این خودرو قیمتی حدود ۱۱ تا ۱۵ میلیون دارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مشخصات و قیمت هافی لوبو خودروی چینی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *