---------------------- ---------------------

مشکلات ماشین لباسشویی و زمان تعویض آن

چه زمانی نیاز به یکماشین لباسشویی جدید داریم؟ از آن جایی که خیلی از افراد تعمیرکارهای ماهری نیستند، نمی‌توانند زمان دقیقی برای تعمیرات لباسشویی و مراجعه به یک تعمیرکار تعیین کنند. با کمک شش علامت زیر می‌ توانید از یک خرابی احتمالی اجتناب کنید، و با صرفه جویی برای خرید یک ماشین لباسشویی تازه، پول خود را صرف تعمیرات بی فایده و پرهزینه نکنید.

۱- سروصدای بسیار زیاد ماشین لباسشویی
چنانچه وقتی لباسشویی در حال کار است، به گونه ای سروصدا می کند که انگار یک هواپیما در حال پرواز است، شاید فقط به این دلیل است که تراز نمی باشد. رفع این ایراد کاری ندارد و احتیاجی به تعمیرکار نیست. با این حال خیلی ساده از کنار این قضیه عبور نکنید، زیرا هنوز هم علامت این است که دستگاه درست کار نمی کند و بهتر است پیش از بدتر شدن کار، زودتر برای تعمیرات لباسشویی خود کاری کنید.

یک راهکار موقت برای رفع صدای زیاد دستگاه لباسشویی این است که آن را متوقف کنید و دوباره لباس ها را مرتب درون ماشین قرار دهید تا به طور یکسان چینش شوند. با این اوصاف، این راهکار فقط به درد ماشین‌ هایی می‌خورد که درشان بالای ماشین است.

راهکار دائمی این است که تلاش کنید جای ماشین لباسشویی را عوض کنید تا همه چهار پایه آن روی سطح قرار بگیرند. یا زیر ماشین یک سطح صاف بگذارید. همینطور می‌ توانید بررسی کنید که آیا پایه‌ های لباسشویی قابل تنظیم می باشند یا نه. اگر باشد می‌ توانید خیلی آسان پایه‌ های دستگاه را تنظیم کنید تا تمامی پایه‌ها روی زمین به صورت تراز باشند.یک لیوان آب را روی ماشین لباسشویی قرار دهید و از آن برای تشخیص دادن تراز شدن ماشین کمک بگیرید.

اگر هیچ کدام از این راهکارها جواب نداد، احتمالا لازم است موتور را محکم کنید. برای انجام اینکار با یک نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید و پیش از هرچیزی از هزینه آن جویا شوید. وقتی از هزینه تعمیر ماشین لباسشویی باخبر شدید، بهتر می‌ توانید تصمیم بگیرید که آیا باید دنبال یک ماشین لباسشویی تازه باشید یا آن را تعمیر کنید.

۲- نشتی بیش از اندازه آب ماشین لباسشویی
نشتی آب معمولا رایج ترین نشانه خرابی دستگاه لباسشویی است. معمولا این ایراد به خاطر سرریز یا اتصال بد پیش می‌ آید. اگر ماشین‌ لباسشویی شما قدیمی است، میزان استفاده آب به وسیله ماشین احتمالا به اندازه میزان خود لباس‌ها می باشد. جهت کم کردن نشتی سرریز باید میزان حجم لباس متناسب با ماشین را معین کنید و چرخش و تکان آن را هم لحاظ کنید.

اگر این کار باعث برطرف شدن ایراد نشد، احتمالا ایراد از این است که شیلنگ آب پشت ماشین پوسیده و یا شل شده است. زیرا این امکان هم وجود دارد که اتصال شیلنگ آب، به خاطر تکان و حرکت های بیش از اندازه شل شده باشد. برای این کار می‌ توانید شیلنگ را تعویض کنید و بررسی کنید آیا ایراد رفع شده یا نه. اگر ایراد باز وجود دارد باید برای تعمیر ماشین لباسشویی با یک نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید تا علت اصلی نشت آب را رفع کنند.

تعمیر و تعویض ماشین لباسشویی

۳- عمر بیش از ۸ سال ماشین لباسشویی
اگر چه ماندگاری لباسشویی های جدید تا ۱۱ سال هم می رسد، ولی بد نیست پس از ۸ سال به فکر یک ماشین تازه تر باشید. هرچه ماشین به آخر عمر خود می رسد جدا از ایراداتی که پیش می اورد، تعمیر کردن آن هم پرهزینه تر می شود.

صرف یکبار هزینه برای خرید یک ماشین لباسشویی تازه، خیلی منطقی تر از صرف هزینه چندباره برای تعمیرات لباسشویی و مصرف آب بیش‌ از اندازه است.

هر هزینه زایدی که برای خرید یک مدل کارآمد تر می کنید را می‌توانید با پرداخت قبض آب و برق کمتر برطرف کنید، به ویژه اگر جمعیت خانواده زیاد و شستشوی لباس زیاد است.

۴- ماشین لباسشویی حرکت می کند
ماشین لباسشویی موقع کار کردن باید در جای خود ثابت باشد. اگر ماشین خیلی تکان می خورد و یا حرکت می کند، باید هرچه زودتر به فکر یک ماشین تازه باشید. برای حل این ایراد چند راه حل وجود دارد. یعنی هنگامی که ماشین سر و صدا زیادی را می‌اندازد، بررسی کنید و مشاهده کنید آیا همه پایه‌های آن روی سطح تراز است یا نه. با اینکار احتمالا جلوی حرکت های بیش از اندازه لباسشویی گرفته می شود.

همینطور به خاطر بسپارید که ثابت نبودن ماشین لباسشویی موقع کار کردن قطعا می‌ تواند علامت یک ایراد جدی باشد. به عنوان نمونه این احتمال وجود دارد که در صورتی که لباسشویی هنگام کار کردن خیلی تکان بخورد، آب کثیف را بیرون بدهد، نه تنها همه جا را کثیف می‌ کند، بلکه می تواند باعث رشد کپک و قارچ شود. یکی دیگر از خطراتی که جابجایی لباسشویی می تواند باعث شود سیم برق را از پریز برق بیرون بکشد.

۵- محفظه داخلی ماشین لباسشویی پر آب نمی شود
در صورتی که درام (محفظه داخلی) لباسشویی پر نمی‌ شود احتمال دارد یا چرخش تاخیر دارد یا شلنگ تاب برداشته است و یا ایراد از شیر آب گرم و سرد باشد. اگر هر سه را بررسی کردید و هیچکدام ایرادی نداشتند، احتمال دارد ایراد از دریچه ورودی یا فیلتر آب باشد که بایست برای تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرگاه مجاز سامسونگ تماس بگیرید.

مشکل دیگری که ممکن است در رابطه با درام به وجود بیاید این است که آب در آن پر می شود، اما آنطور که باید نمی‌چرخد. نگاهی به سوپاپ و گیره درب بیاندازید تا مطمئن شوید درست کار می‌کنند. تعویض گیره‌ها کاری ندارد، اما درست کردن سوپاپ خراب کار بیشتری می‌برد. اگر هزینه تعمیر ماشین لباسشویی از خرید یک مدل جدیدتر بیشتر شود، بهتر است یک ماشین جدید بخرید.

۶- درب ماشین لباسشویی تان از بالا باز می شود
هزینه تعمیرات لباسشویی هایی درب از بالا، خیلی گران تر از ماشین‌های درب‌ از جلو است. علتش هم این است که قطعه های مورد نیاز ماشین‌ های درب از بالا، بالاتر از ماشین‌ های درب‌ از جلو می باشد.

اگر چه قیمت ماشین‌ های درب از بالا، نصف قیمت ماشین‌ های درب‌ از جلو می باشد، ولی تعمیرات لباسشویی آنها بسیار زیادتر است.

پس موقع خرید بهتر است یک ماشین درب از جلوی جدید را در نظر بگیرید. یکی از برتری های ماشین‌ های لباسشویی درب از جلو این است که آب کمتری در مقایسه با ماشین‌ های درب از بالا مصرف می کنند. به جای تمرکز بر نرخ یک ماشین لباسشویی تازه ، به بازدهی بلندمدت آن دقت کنید. و بهتر از هرچیزی این است که یک ماشین لباسشویی خشک کن خریداری کنید. این دستگاه ها به ویژه برای آپارتمان ها، و خانه های کوچک مناسب هستند.

بهترین زمان برای خرید ماشین لباسشویی
حالا که درباره نشانه های هشدار دهنده نیاز به یک ماشین لباسشویی تازه می دانید، زمان آن است که در باره بهترین زمان برای خرید این ماشین لباسشویی تازه هم اطلاعات به دست بیاورید.

خرید آنلاین بهترین انتخاب برای خرید ماشین لباسشویی است. گاهی اوقات وب سایت‌ها، برای رقابت با فروشگاه های بزرگ، کالاها را با نرخ های خیلی ارزان تری ارائه می دهند و یا حتی در موقع تعطیلات و مناسبت‌ ها، تخفیف های ویژه و همینطور کوپن های ویژه ای برای مشتریان آنلاین خود در نظر می‌ گیرند.همچینین در این وبسایت ها میتوانید مدلها را با هم مقایسه کنید و نسبت به هزینه ای که میپردازید بهترین را انتخاب نمایید.

بهترین زمان برای خرید ماشین لباسشویی، شهریور و مهر است. تولیدکنندگان محصولات خانگی غالبا در این دو ماه، مدل های تازه خود را به بازار ارائه می دهند؛ به این ترتیب مدل های قدیمی تر آنها حراج می‌ شود تا جا برای مدل‌ های تازه تر باز شود.

تعطیلات آخر هفته، بهترین زمان برای خرید یک ماشین لباسشویی تازه است. فقط پیش از هرکاری با متخصصان نمایندگی فروش مشاوره بگیرید و تحقیقات لازم را انجام دهید و انواع گوناگون مارک ها و مدل ها را با هم مقایسه نمایید. اگر برای انجام مشاوره وقت کافی بگذارید، می توانید مناسب ترین برند و مدل را انتخاب کنید.

اگر علامت هایی که در بالا گفتیم را جدی بگیرید، می‌ توانید از هزینه‌ های زاید پیشگیری کنید. اگر هنوز هم اطمینان ندارید که باید یک ماشین جدید بخرید یا نه، به دفترچه گارانتی ماشین لباسشویی قدیمی خود مراجعه کنید یا با خدمات پس از فروش لباسشویی خود تماس بگیرید تا به شما بگوید عمر مفید ماشین لباسشویی‌ تان چند سال است و چه زمانی نیاز به یک لباسشویی جدید دارید؟

منبع:مرکز تعمیرات سامسونگ

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مشکلات ماشین لباسشویی و زمان تعویض آن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *