---------------------- ---------------------

مطالعات جدید درباره ی فشار خون بالا در جوانان

مطالعه ای جدید نشان داد که جوانان به اندازه ی افراد میانسال و مسن فشار خون بالا را جدی نمیگیرند.
فشار خون بالا از نظر انجمن قلب،۱۴۰/۹۰ یا بالاتر تعریف میشود. فشار خون بالا می تواند به حمله قلبی و سکته مغزی منجر شود.

فشار خون بالا باید کنترل شود اما اینطور که نویسنده ی این مطالعه گفته تنها ۴ نفر در ۱۰ جوان مبتلا به فشار خون بالا، فشار خون خود را کنترل میکنند و این امر در مردان جوان بیشتر است.
دکتر اندرو موران، نویسنده ارشد این مطالعه اعلام کرد:”با این که آگاهی از فشار خون بالا، درمان و کنترل آن به طور کلی از اوایل سال ۲۰۰۰ بهبود یافته است، هر سه مورد در جوانان بالغ بین ۱۸-۳۹ ساله در وضعیت بدی باقی مانده است.

فشار خون بالا

فشار خون بالا در جوانان
این مطالعه که بین سال های ۱۹۹۹-۲۰۱۴ صورت گرفته شامل اطلاعاتی از هشت نظرسنجی میباشد. بیشتر از ۴۱۰۰۰ نفر در این نظرسنجی ها شرکت کردند. آنها در مورد آگاهی از فشار خون بالا و درمان آن جواب دادند.
این یافته ها نشان داد که تنها نیمی از ۶/۷ میلیون بزرگسال جوان مبتلا به فشار خون بالا در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۴ تحت درمان قرار گرفتند. براساس این نشست خبری، حتی تعداد کمتری (یعنی ۴۰ درصد از افراد)فشار خون خود را کنترل می کند.
در این تحقیق مردان جوان نسبت به زنان جوان آمار بدتری داشتند و محققان دریافته اند که فقط ۶۸ درصد مردان جوان در مقایسه با ۸۶ درصد زنان جوان، از فشار خون بالا آگاه بودند. این تفاوت در رابطه با درمان (۴۴ درصد برای مردان، ۶۱ درصد برای زنان) و کنترل (۳۴ درصد برای مردان، ۵۲ درصد برای زنان) نیز وجود داشت.
ییی ژانگ، سرپرست نویسندگان این مطالعه اظهار داشت: “در این مطالعه ما به شناسایی نقاط

ضعف در بررسی و مدیریت فشار خون بالا در میان بزرگسالان جوان و به ویژه جوانان بالغ پرداخته ایم. ”
وی ادامه داد: در اولین مرحله جوانان باید فشار خون خود را اندازه گیری کنند، چه در مطب پزشک، و داروخانه و چه در محل دیگری در جامعه خود. جوانان مبتلا به فشار خون مداوم، به مراقبت های بالینی برای تایید تشخیص و دریافت نظارت منظم و احتمالا درمان نیاز دارند.

افراد چاق و فشار خون بالا
همچنین در این مطالعه آمده است برای جوانان با فشار خون بالا احتمال چاقی بیشتر است. تقریبا ۷۵ درصد از جوانان مبتلا به فشار خون بالا در دسته افراد چاق هستند در مقایسه با ۵۷ درصد افراد میانسال با فشار خون بالا و ۴۲ درصد افراد مسن با فشار خون بالا.محققان همچنین دریافتند که وضعیتی که به عنوان پیش فشار خون شناخته می شود که در آن افراد در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند، در مردان جوان (۳۴ درصد) بیشتر از زنان جوان (۱۳ درصد) بود.محققان این مطالعه گفتند پیش فشار خون بالا زمانی است که فشار خون بین ۱۲۰ تا ۱۳۹ برای عدد بالا (سیستولیک) و ۸۰ تا ۸۹ برای عدد پایین (دیاستولی) باشد.

یافته های این مطالعه که توسط موسسه های ملی ایالات متحده تأمین مالی شده بود، در ۲۸ اوت در مجله فشارخون انتشار یافت.

منبع:راستینه

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مطالعات جدید درباره ی فشار خون بالا در جوانان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *