---------------------- ---------------------- ---------------------

تایید خبر معافیت عراق از تحریم واردات برق و گاز از ایران توسط کاردار آمریکا در بغداد

عصر چهارشنبه ، کاردار آمریکا در بغداد در کنفرانس خبری با حضور چند رسانه غربی و عراقی اعلام کرد: عراق از تحریم های مربوط به واردات سوخت و نیز خرید برق از ایران معاف شده است.
جوی هود افزود:عراق سرشار از منابع طبیعی است و نخست وزیر این کشور بر رسیدن به استقلال در زمینه گاز و برق تاکید دارد و ما نیز از خدکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می کنیم و همچنان مذاکرات شرکت های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق ادامه خواهد داشت.
این اضهارات در حالی بیان میشود که مقامات آمریکایی طی ماههای اخیر بارها خواستار قطع واردات گاز و برق از ایران شده اند اما مسئولان عراقی تاکید کرده اند که دست کم تا سه سال دیگر امکان بی نیازی از واردات این حامل های انرژی از ایران وجود ندارد.
وزیر برق عراق اواسط اردیبهشت ماه جاری تصریح کرده بود که کشورش در پاسخ به درخواست آمریکایی برای قطع واردات گاز و برق ایران تاکید کرده دست کم تا سه سال دیگر به این واردات نیاز دارد.
‘لوی الخطیب’ گفته بود که رسیدن به مرحله خودکفایی عراق در زمینه برق به دو تا سه سال زمان آنهم در صورت اجرای طرح های بزرگ در این مدت، نیاز است.
وی گفت: عراق به آمریکایی ها گفته است که در حال حاضر به واردات برق و گاز از ایران نیاز دارد و هم اکنون نزدیک به ۱۲۰۰ مگاوات برق و همچنین گاز مصرفی برای تولید ۲۸۰۰ مگاوات برق دیگر را از ایران وارد می کند.

برگرفته از: نامه نیوز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تایید خبر معافیت عراق از تحریم واردات برق و گاز از ایران توسط کاردار آمریکا در بغداد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *