---------------------- ---------------------

چای با تغییر باکتری های روده به کاهش وزن کمک میکند

مشکل چاقی هر ساله زیادتر میشود و محققان درصدد یافتن راه های جدیدی هستند که به کاهش وزن کمک کند. حالا مشخص شده که چای میتواند برای این هدف مفید باشد و این تاثیر به همان میزان چای سبز است.

هم چای سبز و هم چای سیاه (چای معمول مورد استفاده) حاوی پلی فنول است که از آنتی اکسیدان های قوی می باشد. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از ساختارهای مهم سلولی مانند دی ان ای و غشاء سلول ها در برابر مواد آسیب رسانی مانند رادیکال های آزاد محافظت میکنند. مشخص شده که پلی فنول ها میتوانند متابولیسم انرژی کبد را به نحوی تغییر دهند که به کاهش وزن کمک کند. پلی فنول های چای سبز از طریق روده جذب شده و تاثیر ذکر شده را در کبد ایجاد میکنند.

اما پلی فنول های چای سیاه نمیتوانند از روده جذب شوند و محققان عقیده دارند تاثیر آنها بر وزن افراد از راه دیگر است.

جمعیت باکتریایی روده در افراد چاق و لاغر با یکدیگر فرق دارد و محققان معتقدند این تفاوت از دلایل مهم تفاوت افراد از لحاظ وزنی است. مطالعه جدید نشان داد که مصرف چای سیاه میتواند جمعیت نوعی از باکتری های روده را که بیشتر در افراد لاغر وجود دارند افزایش داده و تعداد باکتری هایی را که بیشتر در افراد چاق دیده میشوند کم کند.

به این ترتیب چای سیاه هم میتواند همانند چای سبز به کاهش وزن افراد کمک کند. نتایج این تحقیق که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده در مجله European Journal of Nutrition انتشار یافته است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چای با تغییر باکتری های روده به کاهش وزن کمک میکند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *