----------------------

نکاتی در مورد پرایمر که هرگز نشنیده ‌اید!

اگر با پرایمر آشنا نباشید، برای شما یک مرحله اضافی (و شاید غیر ضروری) به نظر بیاید. ولی اگر یکبار از آن استفاده کنید، خواهید دانست که چرا آرایشگران حرفه‌ای شیفته آن هستند.

پرایمر، پایه اساسی برای زیرسازی و آرایش صورت است که باعث یک‌دستی و ماندگاری آرایش می‌شود.

۱- پرایمر را به میزان کم استفاده کنید
واجب نیست صورت خود را با این ماده بپوشانید. استفاده از پرایمر به مقدار زیاد سبب می‌شود، زیر فونداسیون کرکی شده و جمع گردد. یک قطره کوچک (به اندازه یک نخود) کفایت می‌کند. برای ایجاد پوشش یکنواخت، آن را به آرامی به صورت بمالید.

۲- از پرایمرهای دارای فرمول رنگی استفاده شود
اگر پوست شما تیره ، (کلمه زیباتری برای آن وجود ندارد) است، پرایمرهای صورتی روشن، می تواند به آن درخشندگی بدهد. سایه‌های لیلاک (صورتی- بنفش)، پوستهای تیره و بیمارگونه را روشن می‌کند، و فرمول های سبز، سرخی پوست را خنثی می‌کند.

استفاده از پرایمر روی مژه

۳- مژه های خود را با پرایمر تقویت کنید
جالب است بدانید پرایمر مژه هم وجود دارد.برای ضخیم و طویل کردن مژه، از پرایمر مژه ، روی ریمل همیشگی خود استفاده کنید. این فرمولها، با ضخیم کردن مژه‌ها، فاصله بین آنها را به حداقل می‌رساند و حاوی ویتامین E یا گلیسیرین برای حالت دهی و نرم کنندگی مژه هستند. فقط دو بار ریمل را به پرایمر آغشته کنید، در غیر اینصورت پرایمر روی مژه‌ها جمع شده و باعث ایجاد توده می‌شود.

۴- استفاده از پرایمر روی پوست چشم
پرایمر را به آرامی به اطراف چشم و پلک‌ها بزنید. پرایمر مانند یک محصول سه کاره عمل می کند؛ از طریق جذب چربی‌ها، از ایجاد لکه در آرایش و یا چروک شدن آن جلوگیری می‌کند؛ چین و چروک های کناره های چشم را نرم ؛ و سرخی پوست را خنثی مینماید.

۵- نگران آکنه نباشید
اگر پرایمر شما حاوی عناصر ضد آکنه است، درمان های دیگر برای ازبین بردن لکه‌های روی پوست را کنار بگذارید. لایه بندی زیاد محصولات ضد آکنه روی پوست می‌تواند باعث ایجاد التهاب در پوست شود.

۶– استفاده از پرایمر روی لبها
برای جلوگیری از کرکی شدن رژلب و جمع شدن آن در خطوط روی لب، از پرایمر لب استفاده نمایید. اگر به پرایمر لب دسترسی ندارید، پرایمر طراحی شده برای صورت نیز از همان کارایی برخوردار است.

۷- با کرم پودر کار را پایان ببرید
رای فیکس کردن آرایش، این فرمول جادویی را دنبال کنید : پرایمر، فونداسیون مایع یا مرطوب کننده رنگی، کرم پودر شفاف. بدون یک لایه کرم پودر، آب موجود در آرایش و سیلیکون های موجود در بیشتر پرایمرها همدیگر را دفع می‌کنند. دراین حالت اگر صورتتان را لمس کنید، هر دو پاک خواهند شد.

۸- گردن خود را صاف و نرم کنید
درست است : علاوه بر گونه‌ها، چشمها، لبها و مژه‌ها، پرایمر در دیگر قسمتها نیز معجزه می‌کند. سیلیکون موجود در پرایمر به پر کردن خطوط ریز صورت و یکنواخت کردن آرایش کمک می‌کند؛ اما به همین مقدار روی قسمت‌های دیگر نیز تاثیرگذار است. لینتر می‌گوید کمی از پرایمر را به دستها، گردن، و اگر لباس باز می پوشید، به دکلته بزنید. پوست شما بقیه روز جوانتر به نظر خواهد رسید.

منبع:بانوی شهر

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نکاتی در مورد پرایمر که هرگز نشنیده ‌اید!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *