---------------------- ---------------------

هشدار همراه اول به مشترکین خود بابت هزینه پیامک های فعالسازی آی مسیج

همراه اول چند ساعت پیش با ارسال یک پیامک به آن دسته از مشترکانی که از تلفن های هوشمند آیفون استفاده می کنند، به آنان هشدار داده که بابت کسر خودکار هزینه برای پیامک فعال سازی دو نرم افزار فیس تایم و آی مسیج اپل مراقب باشند.

ماجرای پیامک همراه اول

به گزارش بعضی کاربران ایرانی در توییتر، ظاهرا امکان فعال سازی و استفاده از دو نرم افزار آی مسیج و فیس تایم (که اولی برای پیام رسانی متنی و دومی برای ارتباط تصویری استفاده می شود) چند روزی هست که برای مشترکین همراه اول ممکن شده، و به نظر می رسد که دلیل هشدار این اپراتور بابت افزایش هزینه صورتحساب همین موضوع بوده است.

پیامک همراه اول برای دارندگان آیفون

در متن پیامک همراه اول می خوانیم: «مشترک گرامی. نرم افزارهای facetime و imessage در گوشی های آیفون، هنگام فعال سازی به صورت خودکار و بدون اطلاع مشترک پیامک هایی را به مقاصد بین الملل ارسال می کنند که باعث افزایش هزینه صورتحساب تلفن خواهد شد. همراه اول.»

با توجه به نحوه نگارش متن همراه اول، اینطور به نظر می رسد که دو نرم افزار مذکور برای فعال سازی نیاز به فرستادن چندین پیامک به سرورهای اپل را دارند.

در صورتی که اگر رویه معمول فعالسازی چنین اپلیکیشن هایی را در نظر بگیریم، برای شروع استفاده از آن ها ارسال یک پیامک هم کفایت می کند. بنابراین سوال اینجاست که منظور همراه اول از جمع بستن کلمه پیامک در این متن هشدار چه بوده است؟

جالب است بدانید که پیامک هشدار همراه اول برای آن دسته از مشترکانی که از گوشی هایی به غیر آیفون استفاده میکنند هم ارسال شده است.

منبع:دیجیاتو

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “هشدار همراه اول به مشترکین خود بابت هزینه پیامک های فعالسازی آی مسیج”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *