----------------------

ورزشهایی که به درمان افسردگی کمک میکنند

ورزش استرس را کم میکند و برای درمان افرادی که به افسردگی دچار هستند بسیار مفید است.هرچند استفاده از داروها در درمان اختلالات روحی روانی الزامیست ام نمیتوان منکر نقش ورزش در بهبود این نوع بیماری ها شد.در میان ورزشها برخی از آنها بیشتر از بقیه حس نشاط و شادی به افراد میدهند که در نتیجه برای بهبود افسردگی مفیدتر خواهند بود.در ادامه چند نمونه از این ورزشها را معرفی میکنیم:
پیاده روی
پیاده روی علاوه بر افزایش فعالیت قلبی عروقی، از ابتلا به افسردگی نیز جلوگیری میکند و صرف وقت زیادی در طبیعت می تواند اثرات مفیدتری برای سلامت روان داشته باشد. علاوه بر این پیاده روی چون باعث بیرون کشیدن فرد از محیط بسته ی خانه میشود، باعث تقویت روحیه و تنفس بهتر نیز می گردد.
رقص و ایروبیک
شادترین فعالیت هایی که در درمان افسردگی فوق العاده مؤثر و مهیج هستند رقص و ایروبیک است.این ورزشها اگر گروهی و دست جمعی انجام شوند تأثیر بیشتری در روند درمان دارند. مطالعات نشان داده که ایروبیک و رقص در اولویت بیشتری برای درمان افسردگی قرار دارند. زیرا میتوانند به تقویت ارتباط بین ذهن و بدن کمک زیادی کنند.
یوگا
بطور کلی یوگا ورزشی آرام بخش و تسکین دهنه ادست و نه فقط در کوتاه مدت برای درمان بیماری موثر بوده بلکه در بلند مدت افرادی که تمرینات یوگا را تجربه میکنند کاهش قابل توجه ای در میزان اضطراب، افسردگی و اختلالات روحی روانی خواهند داشت. یوگا با تمرکز بر تنفس عمیق می تواند برای افرادی که در معرض اضطراب و افسردگی قرار دارند بسیار مفید باشد.
ورزش تای چی
تای چی نام یک ورزش رزمی چینی است که در آن حرکاتی مشابه یوگا انجام میشود. نتیجه مطالعات انجام شده نشان داده است که این ورزش در درمان افسردگی، اضطراب و خشم و استرس تاثیرگذار است. تمرینات تای چی شامل تمرکز ذهنی، تعادل فیزیکی، آرامش عضلات و تنفس آرام و عمیق بوده که میتواند نقش مهمی در تنظیم خلق و خو و روحیه داشته باشد.
پرورش اندام
پرورش اندام و تقویت عضلات با افزایش قدرت بدن باعث بالابردن عزت نفس و از بین رفتن افسردگی میشود. این ورزش خواب را تنظیم کرده و استرس را کاهش میدهد. همچنین با بهبود خلق و خو، درمان موثری برای افسردگی محسوب میشود.

 

برگرفته از بیتوته

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورزشهایی که به درمان افسردگی کمک میکنند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *