---------------------- ---------------------

ورود 100 هزار خودرو به بازار در آینده ای نزدیک

بخشی از قطعات خودروهای ناقص دو خودروساز بزرگ کشور تامین شده و به زودی علاوه بر عرضه روزانه، بیش از ۱۰۰ هزار خودرو نیز روانه بازار خواهد شد.اینها گفته های صادق نجفی دستیار ویژه وزیر صمت در بازدید از نمایشگاه قطعات خودرو سایپا و ایران‌خودرو است.وی در ادامه گفت:اینجا یکی از سنگرهای خط مقدم جنگ اقتصادی بوده و به گفته رهبر انقلاب باید با تمام قوا ایستاد و کار کرد.
صادق نجفی افزود: در کشور توان طراحی، ریخته‌گری، ماشین افزار و تامین مواد اولیه مورد نیاز وجود دارد و ما مدتها پیش میتوانستیم این قطعاتی که در این نمایشگاه وجود دارد را بسازیم، اما در این زمینه غفلت کردیم. به نمایش گذاشتن این قطعات وارداتی برای جوانان، متخصصان، استارت‌آپ ها، صنعتگران و صاحبان کارخانه‌های که در حوزه فعالیت می‌کند، همه را پای کار می‌آورد و باعث افزایش تولید داخل می‌شود.
نجفی درباره مشکلاتی که در این حوزه به وجود آمده گفت: دشمن برای جنگ اقتصادی نیرو چیده و مدیران سایپا و ایران‌خودرو فرماندهان این جنگ در این حوزه هستند که باید به آنها کمک کرد. همچنین در کشور مدیران و کارشناسانی می‌خواهیم که با تمام وجود برای کشور کار کنند.
دستیار ویژه وزیر صمت در ادامه درباره تسهیلات درخواستی قطعه‌سازان بیان داشت: ۴ هزار میلیارد تومان از تسهیلاتی که قطعه‌سازان درخواست داده بودند پرداخت شد و در بخشی از پرداختی‌ها نیز مشکل ارزی وجود داشت که با هماهنگی وزیر صمت با بانک مرکزی این مشکل رفع شد.
او در ادامه تصریح کرد: سایپا و ایران‌خودرو روزانه بیش از ۲ هزار خودرو عرضه می‌کنند و این نشان از تلاش آنها است. همچنین حدود ۱۴۰ هزار خودروی ناقص در پارکینگ‌های ایران‌خودرو و سایپا وجود دارد که بخشی از این مشکلات رفع شده و این خودروها به زودی تکمیل خواهند شد.
دستیار ویژه وزیر صمت در ادامه درباره داخلی سازی قطعات گفت: این قابل قبول نیست که مردم به خاطر مشکلاتی که برای صنعت خودرو به وجود آمده با مشکلاتی مواجه شوند و در همین زمینه به خودروسازان اخطار می‌دهیم. خودروسازان باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنند. در ۸ سال دفاع مقدس با دست‌های خالی جنگیدیم و امروز نیز می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم. اگر این روند ادامه پیدا کند در چند ماه آینده بیش از ۹۰ درصد از قطعات وارداتی را در داخل تولید خواهیم کرد.
نجفی در پایان بیان داشت: فقط بخشی از گرانی مربوط به خودروسازان است و مواردی مانند نقدینگی جامعه، دلالان، سرمایه‌ای شدن خودرو و حتی فضای مجازی باعث این افزایش قیمت‌ها شده‌اند. البته ابا متعادل شدن عرضه و تقاضا ، بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.
برگرفته از عصر خودرو

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورود ۱۰۰ هزار خودرو به بازار در آینده ای نزدیک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *