---------------------- ---------------------- ---------------------

ویژگیها و روابط متولدین سال اسب

اسب هفتمین حیوان در جدول زودیاک(جدول نشان حیوانات برای سالها) است.از یین و یانگ چینی اسبها، یانگ محسوب میشوند.همچنین اگر شما متولد سال اسب هستید موارد زیر برای شما خوشایند است.
مواردی که برای اسبها خوشایند است:
اعداد شانس برای اسبها: ۲، ۳، ۷ و اعداد حاوی این اعداد (مانند ۲۳ و ۳۷)
روز های شانس برای اسبها: ۵ و ۲۰ هر ماه (ماه چینی)
رنگ خوشایند برای اسبها: زرد و سبز
گل های مورد علاقه ی اسبها: گل شیپوری(calla lily ) و یاسمن
جهت هایی که برای اسبها خوش شانسی می آورد: شرق، غرب و جنوب
ماه های شانس برای اسبها: ماه های چهارم، نهم و دوازده هر سال(چینی)

مواردی که برای متولدین سال اسب بدشانسی می آورد:
رنگ هایی که برای متولدین سال اسب ناخوشایند است: آبی و سفید
اعدادی که برای متولدین سال اسب بدشانسی می آورد: ۱، ۵ و ۶ و اعداد حاوی این اعداد مانند ۵۶
جهتهای ناسازگار با متولدین سال اسب: شمال و شمال غربی
ماه هایی که برای متولدین سال اسب خوشایند نیست: ماه های پنجم، هفتم و یازدهم هر سال(چینی)

ویژگی ها و خصوصیات متولدین سال اسب: فعال، پر انرژی و …
افرادی که در سال اسب به دنیا آمده اند بسیار سرزنده، فعال و پرانرژی هستند.اسبها اجتماعی هستند و دوست دارند در کنسرت ،تئاتر ، جلسات ، مسابقات ورزشی و میهمانی ها حضور داشته باشند.
اسبها استاد شوخی هستند و دوست دارند که در مجالس محور قرار بگیرند و مخاطبان را خوشحال کنند.
اسب ممکن است در برخی مواقع خودمحور باشد اما این موضوع به این معنی نیست که به مشکلات دیگران اهمیت نمیدهد.متولدین سال اسب بیشتر از این که باهوش باشند حیله گر هستنمد و شاید به دلیل همین اعتماد به نفس کافی ندارند.
وضعیت سلامتی متولدین سال اسب:
اسبها به دلیل نگرش مثبت به زندگی از وضعیت سلامتی خوبی برخوردارند.با این حال مسئولیتهای سنگین یا فشار کار زیاد ممکن است آنها را ضعیف کند.بنابراین اسبها نباید بیش از حد کار کنند یا دیر به خانه بروند همچنین به آنها توصیه میشود دعوت برخی از مهمانی های شبانه را قبول نکنند.
بهترین شغلها یا موقعیت های شغلی برای اسبها:
مشاغلی که در آنها ارتباط با دیگران وجود داشته باشد اسبها را جذب خود میکند. نشان اسب به معنای رهبری ، مدیریت و تصمیم گیری است. اسبها از انجام سفارشات بیزارند.
اسبها میتوانند هر شغلی که نیاز به تنهایی یا مراقبت را نداشته باشد انجام دهند.زیرا اسبها برون گرا هستند و دوست دارند توسط افرادی که تملق آنها را میگویند و آنها را تایید می کنند احاطه شوند.
انتخاب های شغلی خوب برای اسب ها عبارتند از: ویزیتور، نماینده فروش ، روزنامه نگار ، مربی زبان ، مترجم ، متصدی کافی شاپ ، مجری ، اپراتور تور ، کتابدار یا خلبان.
آیا میدانستید سال اسب نیز ۵ نوع دارد که وابسته به عناصر است؟
در نظریه ی عناصر چینی ها ، هر نشان زودیاک با یک عنصر از ۵ عنصر طلا (فلز)، چوب، آب، آتش، و زمین ارتباط پیدا میکند.به عنوان مثال اسب چوب در یک دوره ی ۶۰ ساله می آید.این نظریه است که خصوصیات افراد را با توجه به نشان زودیاک و عنصر سال تولد تعیین میکند.

جدول زودیاک مرتبط با عناصر برای نماد اسب

اسب آتش ۱۲۸۵-۱۳۴۵ (۱۹۰۶, ۱۹۶۶)
اسب زمین ۱۲۹۷-۱۳۵۷ (۱۹۱۸, ۱۹۷۸)
اسب طلا(فلزات) ۱۳۰۹-۱۳۶۹ (۱۹۳۰, ۱۹۹۰)
اسب آب ۱۳۲۱-۱۳۸۱ (۱۹۴۲, ۲۰۰۲)
اسب چوب ۱۳۳۳-۱۳۹۳ (۱۹۵۴, ۲۰۱۴)

با توجه به اطلاعات بالا(http://ghuo.ir)میتوانید سالهای آینده را نیز محاسبه کنید.

اسب آتش ۱۳۴۵-۱۴۰۵ (۱۹۶۶, ۲۰۲۶)
اسب زمین ۱۳۵۷-۱۴۱۷ (۱۹۷۸, ۲۰۳۸)
اسب طلا(فلزات) ۱۳۶۹-۱۴۲۹ (۱۹۹۰, ۲۰۵۰)
اسب آب ۱۳۸۱-۱۴۴۱ (۲۰۰۲, ۲۰۶۲)
اسب چوب ۱۳۹۳-۱۴۵۳ (۲۰۱۴, ۲۰۷۴)

خصوصیات نماد متولدین اسب با عنصر آتش : باهوش و سرسخت
اسبها با عنصر آتش دارای خصوصیتی همچون چالاکی، کاریزماتیک، سرزنده و پر جنب و جوش هستند.آنها تمایل به مدگرایی دارند.
اسبهای آتش به دلیل دارا بودن شخصیت سرسخت به ندرت از دیگران مشاوره میگیرند.
اسبهای آتش حتی اگر با مشکلات بزرگ روبرو شوند یا تحت فشار زیادی قرار گیرند ، برای حل مسائل تمام تلاش خود را به کار میگیرند و در صورت لزوم از کمک و پشتیبانی همکاران و کارفرمایان خود استفاده میکنند.
خصوصیات نماد متولدین اسب با عنصر زمین: خوشبین و مهربان
اسبها با عنصر زمین دارای خوصیاتی همچون خوش بینی، مهربانی و درست کاری هستند و همیشه آماده اند که به دوستان خود کمک کنند.بنابراین دوستان زیادی دارند.
آنها حس مسئولیت پذیری قوی دارند و آنقدر شجاع هستند که در کار دست به عمل بزنند و بنابراین نزد رئیس خود در کار اعتبار دارند.
عشق بر سر راه آنها بسیار زیاد قرار میگیرد اما ممکن است به علت شخصیت تحریک پذیر برخی حس ها و روابط را اشتباها به عنوان عشق تلقی کنند.
اسبهای زمین برای دستیابی به موفقیتهای بزرگ سخت کار کنند و بتوانند موفقیتهای مای خود را در طول دوران زندگی حفظ کنند. با این حال ضرر و زیان مالی زیادی در طول زندگی برای آنها اتفاق نمی افتد.

خصوصیات نماد متولدین اسب با عنصر طلا(فلزات) : مهربان و رک
متولیدن سال اسب با عنصر طلا یا فلزات مهربان، رک و آماده برای کمک به دیگران هستند.آنها در بین دوستان خود محبوبند اگرچه ممکن است با صراحت خود دیگران را برنجانند.
به طور کلی آنها به خوبی با جوانان همراه میشوند.
اسبهای طلا در عشق ثابت قدم هستند اما زندگی آنها با چالش همراه است زیرا آنها فقط می توانند ازدواج های هماهنگ داشته باشند اگر شرکای آنها مایل به کنار آمدن با آنها باشند.
در مسائل عاشقانه، اگرچه آنها لیبرالیست هستند اما بسیار آرام و منطقی نیز میباشند و تا زمانی که معشوق آنها کاملا برای آنها نشود کاری نخواهند کرد.

خصوصیات نماد متولدین اسب با عنصر آب : زودرنج و احساساتی
اسبهای آب دوست داشتنی هستند و همیشه آماده خدمت به دیگرانند.بنابراین آنها همیشه برای دوستان خود و همچنین جنس مخالف جذابند.علاوه بر این شخصیت خودمانی و محبت صمیمانه ی آنها باعث میشود تا افراد به آنها اطمینان و اعتماد داشته باشند.
آنها میتوانند منافع خود را برای دیگران قربانی کنند.آنها در زندگی زودرنج و احساساتی هستند اما دوستانشان به آنها اشتیاق دارند.برای ایجاد یک رابطه ی عاشقانه با آنها صبر زیادی لازم است اما افرادی که با متولدین سال اسب با عنصر آب ازدواج میکنند در طول زندگی بسیار خوشحال خواهند بود.

خصوصیات نماد متولدین اسب با عنصر چوب : خیال پرداز و محتاط
متولدین سال اسب با عنصر چوب قدرت تخیل قوی دارند. آنها با تحلیل های روشگرانه ای که در مورد موضوعات دارند بسیار تحسین میشوند و اغلب میتوانند ذهن دیگران را بخوانند.
آنها مستعد ناراحتی و احساساتی شدن هستند.بنابراین آنها باید در روابط خود با دیگران یا جنس مخالف دقت ویژه ای داشته باشند.اسبهای چوب به عنوان لیدر و تصمیم گیرنده متولد میشوند و همکاران خود را در صورت شکایت بدون هیچ دلیلی ترک میکنند.
ارتباط متولدین سال اسب با متولدین سالهای دیگر:
هر نماد زودیاک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.بر اساس طالع بینی چینی تنها نمادهایی با هم سازگاری عاطفی دارند که ویژگی های آنها با هم مطابقت دارد.اگر این ویژگی ها مطابقت نداشته باشد نیاز به تلاش بیشتر در روابط است.

سازگارترین نماد با نماد اسب:بز و ببر
نا سازگارترین نمادها با نماد اسب: گاو، موش و خروس
رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال موش:
افراد دارای این دونماد رابطه ی جالبی با هم دارند.بر اساس نشانه های زودیاک رابطه ی این دو نماد با اصطحاک همراه است.هر دوی آنها در هوشمندی و ثابت قدم بودن برای رسیدن به هدف طبیعتی شبیه به هم دارند.اما موش به برخی از دوستان خود متکی است در حالی که اسب نیاز به استقلال دارد.در رابطه ی عاشقانه شاید در ابتدا یک رابطه ی سریع و پرشور داشته باشند اما در ادامه رابطه ی خوبی نخواهد بود.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال گاو:
رابطه در متولدین سال اسب با متولدین سال گاو با هم تطابق ندارد اما اگر هر دو طرف یکدیگر را درک کنند شاید اختلافات زیاد بتوانند مکمل یکدیگر باشند.این دو نشان مستعد این هستند که یکدیگر را عصبانی کنند.
ماهیت قابل اعتماد ، پایدار و محافظه کارانه گاو تضاد مستقیم با روح وحشی و آزاد اسب ، عشق به مسافرت و تنوع و رگه عمیق و مستقل او دارد.
در زوابط عاشقانه اسب ممکن است از یکجا ماندن به مدت طولانی ناراحت شود اما گاو ثبات را دوست دارد.یک رابطه عاشقانه ممکن است بین این دو نشان مطلوب نباشد.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال ببر:
متولدین سال اسب و ببر به علت اهداف مشترک و خوش بینی به آینده به خوبی با هم مچ میشوند.آنها چه به عنوان یک جفت عاشق و چه به عنوان شرکای تجاری احتمالا در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.آنها دوست دارند زندگی اجتماعی داشته باشند و کارهای خوب را در جامعه انجام دهند.هر کاری که باعث شود دوستان بیشتربی پیدا کنند و با دیگران تماس داشته باشند و یا گسترش پیام مثبت باعث خوشنودی آنها میشود.
البته ممکن است ببر به عنوان رهبر در این رابطه ظاهر شود، چرا که این نماد مایل به داشتن مسئولیت است، و راه را با قلب شجاع خود نشان دهد؛ با این حال، اسب کاملا فعال و مستقل است و پیروی نمیکند.
خوبی رابطه ی آنها این است که اهداف و منافع مشابه را به اشتراک میگذارند و به همین دلیل برای آنها رهبر نیاز نیست.
در زندگی عاشقانه ، استقلال ، بزرگترین و مهمترین ویژگی هر دوی آنهاست.و همین مسئله رابطه ی آنها را تازه و نامحدود نگاه میدارد.اسب خصوصا زمانی که کسی سعی کند او را در حصار انتظارات و تعهدات قرار دهد نافرمانی میکند .ببر نیز چنین خصوصیاتی دارد(شاید به میزان کمتر). آنها درک میکنند که نیاز دارند کارها را به شیوه ی خود انجام دهند.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال خرگوش:
اسب و خرگوش میتوانند برخی کارها را با راضی نگه داشتن یکدیگر انجام دهند و خرگوش بیشتر سعی میکند رضایت اسب را جلب کند و اسب کمتر تلاش خواهد کرد.خرگوش، طبیعتا، تمایل دارد روابط ایده آل باشد و اغلب انرژی بیشتری نسبت به شریک خود صرف میکند.خرگوش یک نشان با محبت و فهیم است.
کیفیت روابط ممکن است توسط اسب تحت تاثیر قرار گیرد.اسب میل شدیدی به تغییرات دارد که بر علیه روابط کار میکند و دعواهای درونی ممکن است برای دیگران گیج کننده باشد.
در روابط عاشقانه، این دو هر دو نیاز به تنظیمات خاصی برای راضی نگه داشتن یکدیگر دارند. خرگوش نشانی ترسو، خجالتی و عصبی است که باید از طرف دوستداران حمایت و حفاظت شود. این تقریبا یک درخواست ازاسب مستقل است که در بهترین حالت غیر قابل پیش بینی خواهد بود؛ با این حال، اگر اسب بتواند تعادل بین حفظ استقلال و حمایت ثابت برای خرگوش را پیدا کند، با غرور در مهربانی خرگوش غرق می شود.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال اژدها:
اسب و اژدها میتوانند رابطه ای سرگرم کننده،فعال و مهیج داشته باشند.هر دو در مسائل اجتماعی و روانی در یک سطح قرار دارند.هر دو پرانرژی و عاشق زمانهای خوب هستند.هیچ یک از نشانها دوست ندارد برای مدت طولانی در یکجا بماند و این مورد بیشتر اسب را آزار میدهد.با این حال این دو نشان میتوانند با شادی در کنار هم بیشتر از نشانهای دیگر بمانند.
در زندگی عاشقانه رابطه ی آنها سریع شکل میگیرد و پررنگ خواهد بود که احتمالا به دلیل جذابیتهای ظاهری آنهاست.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال مار:
اسب و مار ممکن است به دلیل ویژگیهای متفاوتی که دارند نتوانند خوب با هم ارتباط برقرار کنند.اسب دارای انرژی ناپخته است که به تجربه و تمرین ثابت نیاز دارد.بی تفاوتی از خصوصیات این نشانه بوده و ترجیح میدهد تنها و همیشه در حال حرکت باشد.از طرف دیگر مار علاقه مند به داشتن یک محل زندگی ثابت بوده و حتی ممکن است کمی تنبل باشد.احتمالا اسب به خصوصیات طبیعی مار معترض خواهد شد و مار نیز بیشترسرپیچی خاهد کرد.
در زندگی عاشقانه این دو احتمالا کمتر با هم مشاجره میکنند اگر اسب برای توسعه مایل به صحبت کردن باشد.مار جذاب و اغوا کننده است و اسب نیز دارای جاذبه های جنس خود است که گاهی ناپخته است و بنابراین این دو در ابتدا به هم جذب میشوند.هرچند اسب یک رابطه ی عاشقانه ی محکم را تشکیل میدهد اما پس از مدتی خسته میشود و دوست دارد به سمت دیگری حرکت کند اما مار علاقه مند به حفظ پیوندهاست و دوست دارد یک عاشق نسبتا حسود و جذاب باشد.

رابطه ی متولدین سال اسب با یکدیگر:
دو اسب سریع به هم جذب میشوند.آنها سریعا ضمیر مشابه خود را تشخیص میدهند کسی که عاشق حرکت است و از مستقر شدن در یک جا متنفر است.دو اسب به طور کلی چه دوست و چه عاشق رابطه ی خوبی دارند.اما این نشان دوست دارد در مرکز توجه باشد و شاید برای همین مسئله با هم بجنگند.نکته اینجاست تضمینی وجود ندارد که رابطه ی آنها همیشه خوب باشد.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال بز:
اسب و بز میتوانند یک رابطه ی سرگرم کننده داشته باشند اگر هر دو بخواهند با هم مصالحه کنند.اگرچه شاید ماهیت این دو نشان با هم تفاوتهایی داشته باشد اما این تفاوتها غالبا مکمل هم هستند.اسب غیرقابل پیش بینی است و دوست ندارد در یکجا مستقل شود و عاشق هیجان است.طبیعت هنری بز اسب را جذب میکند.بز غیرقابل پیش بینی و از طرف دیگر از نظر عاطفی حساس، غیرمعمول و اندیشمند است.اسب، بز را به عنوان شریک به رسمیت میشناسد و بز طبیعت اسب را درک میکند.
در روابط عاشقانه احتمالا روابط آنها بسیار قوی خواهد بود.اما حدس و گمان نیز در این رابطه وجود دارد.اسب تنوع را دوست دارد و ممکن است به سمت دیگری سوق داده شود اما بز به راحتی میتواند پا به پای اسب در زندگی عاشقانه حرکت کند.این علامت باید توسط عشق خود تحسین شود.
رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال میمون:
اسب و میمون ممکن است خیلی شبیه هم باشند.هر دو نشانه پرتحرک و پر انرژی هستند.هردو تمایل دارند در مرکز توجه قرار گیرند و این ممکن است رقابت بین آنها را زیاد کند.میمون از هر چالشی استقبال میکند اما اگر بین این دو نشان رقابتی ایجاد شود ممکن است اسب میمون را ترک کند و میمون متعجب شود.اسب به طور کل نشان بی قراری است و دوست ندارد به مدت طولانی در یک مکان بماند و میمون دوست دارد لذتهای خودش را دنبال کند اما مانند اسب غیرقابل پیش بینی نیست.
رابطه ی عاشقانه بین این دو یک رابطه ی سرگرم کننده و پرانرژی است اما ممکن است زیاد طولانی نباشد.اسب علاقه ی زیادی به روابط جدید و عاشقانه دارد اما اگر علاقه ی او کمرنگ شود آماده ی حرکت است.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال خروس:
اسب و خروس میتوانند یک رابطه ی خوب و شگفت آور ایجاد کنند.زیرا طبیعت غیرقابل پیش بینی اسب یک مسابقه است برای خروس دقیق و کمال گرا.موفقیت در این مسابقه تا حد زیادی به انعطاف پذیری اسب و توانایی خروس در سرکوب اصرار و غر غر های اسب بستگی دارد.
در رابطه ی عاشقانه اگر این دو با هم زندگی کنند احتمالا به مشکل برخورد خواهند کرد.خروس یک شریک وفادار است که به طرف مقابل اعتماد میکند.اما اگر شروع به انتقاد از دیگران کند میتواند بسیار آزاردهنده باشد.خروس میخواهد همه چیز بی عیب و نقص باشد اما اسب دوست دارد کارهای جدید انجام دهد و ممکن است کار را از نیمه راه رها کند.
رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال سگ:
متولدین سال اسب و سگ هر دو صادق هستند و آماده ی کمک به دیگران.آنها حتی حاضرند در راه کمک به دیگران خودشان متضرر شوند.متولدین سال اسب با اینکه قدرتمند و توانا هستند اما در انجام کارها پایدار نیستند.متولدین سال سگ با سخت کوشی کاستی های آنها را انجام میدهند و نقش مکمل دارند.

رابطه ی متولدین سال اسب با متولدین سال خوک:
اسب و خوک اگر متعد شوند که تفاوتهای یکدیگر را درک کنند رابطه ی خوبی خواهند داشت.این دو نشان ممکن است جذب یکدیگر شوند.اسب در اجتماع مورد توجه قرار میگیرد زیرا خوش اخلاق و شوخ طبع است.اسب دارای ناپختگی جنسی است که طبیعت خوک به آن پاسخ میدهد.سخاوت خوک باعث میشود تنها خصوصیات مثبت اسب را ببیند.اما هرچه روابط بین این دو بیشتر شود هردو باید تلاش بیشتری برای حفظ رابطه انجام دهند.
در روابط عاشقانه، این دو ممکن است با مشکلات روبرو شوند ، به خصوص اگر در کنار هم زندگی کنند. به طور کلی خوک می خواهد همه چیز آرام و مهمتر از همه ثابت باشد. مواردی که بر خلاف حالت ترجیحی اسب است.
چگونه با یک متولد سال اسب ارتباط برقرار کنیم؟
افرادی که در سال اسب به دنیا می آیند طبیعتی دوست داشتنی و راحت هستند.خوشرویی و شوخ طبعی باعث میشود که این افراد به راحتی بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.
اسبها خیلی تیز هوش هستند و قبل ازاینکه شانس داشته باشید حرف خود را تمام کنید، متوجه منظور شما خواهند شد.آنها میدانند چه فکر میکنید حتی قبل از گفتن آن.این خصوصیات محبوبیت آنها را نزد دوستان تضمین میکند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ویژگیها و روابط متولدین سال اسب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *