---------------------- ---------------------

ویژگیها و روابط متولدین سال مار

مار ششمین حیوان در جدول زودیاک(جدول نشان حیوانات برای سالها) است.از یین و یانگ چینی مارها، یین محسوب میشوند.همچنین اگر شما متولد سال مار هستید موارد زیر برای شما خوشایند است.
مواردی که برای مارها خوشایند است:
اعداد شانس برای مارها: ۲، ۸، ۹ و اعداد حاوی این اعداد (مانند ۲۸ و ۸۹)
روز های شانس برای مارها: ۱ و ۲۳ ماه (ماه چینی)
رنگ خوشایند برای مارها: سیاه ، قرمز و زرد
گل های مورد علاقه ی مارها: ارکیده و کاکتوس
جهت هایی که برای مارها خوش شانسی می آورد: شرق، غرب و جنوب غربی
ماه های شانس برای مارها: ماه های اول، هشتم و یازده هر سال(چینی)

مواردی که برای متولدین سال مار بدشانسی می آورد:
رنگ هایی که برای متولدین سال مار ناخوشایند است: قهوه ای، طلایی، سفید
اعدادی که برای متولدین سال مار بدشانسی می آورد: ۱، ۶ و ۷ و اعداد حاوی این اعداد مانند ۷۱
جهتهای ناسازگار با متولدین سال مار: شمال شرقی و شمال غربی
ماه هایی که برای متولدین سال خوشایند نیست: ماه های سوم، نهم و دوازدهم هر سال(چینی)

ویژگی های متولدین سال مار: باهوش ، عاقل و ….
در فرهنگ چینی مار مرموز ترین نماد بین ۱۲ نماد است.افرادی که در سال مار متولد شده اند باید درک بیشتری از مسائل غریزی خود داشته باشند.
مارها دوست دارند مطابق عقیده ی خود عمل کنند و در عین حال ساکت هستند و همچنین در جمع نقش پررنگی ندارند.آنها مصمم هستند که به هدف خود برسند و از شکست متنفرند.
مارها نماد خرد هستند. آنها هوشمند و عاقل هستند.مارها با این که کم صحبت میکنند اما در ارتباطات خوب هستند.مارها را معمولا به عنوان متفکران بزرگ میشناسند.
مارها مادی گرا هستتند و ثروت اندوزی را دوست دارند.آنها میخواهند بهترین چیزها را داشته باشند اما در خریدهای خود عجله میکنند.
متولدین سال مار ترجیح میدهند به تنهایی کار کرده و ایده ی خود را دنبال کنند.اگر آنها پریشان به نظر میرسند بهتر است برای اینکه به حالت عادی بازگردند زمان و فضای مناسب در اختیارشان قرار گیرد.

وضعیت سلامتی متولدین سال مار:
مارها ترجیح میدهند در یک محیط آرام زندگی کنند و زندگی در محیط های شلوغ و پر سر و صدا را دوست ندارند.مارها در محیطهای ناآرام و نامنظم به راحتی دچار استرس میشوند.بنابراین همیشه انجام حجم کارهای منظم برای آنها مفیدتر خواهد بود تا انجام برنامه های چالش برانگیز.
مارها زمان زیادی را برای ریلکس کردن احتیاج دارند.لازم است که از مرخصی های دوره ای استفاده کنند.اطرافیان مارها و به خصوص اعضای خانواده ی آنها باید به سلامتی آنها توجه ویژه داشته باشند.
مشاغل مناسب برای متولدین سال مار:
مارها بسیار خلاق و سخت کوش هستند.اگرچه مارها به سختی کار میکنند اما ممکن است پس از مدتی از یک کار خسته شده و به انجام کار دیگری روی آورند.مارها بسیار متفکر هستند.مشکلات بزرگ آنها را تحریک کرده و زمانی که با مشکلات و مسائل پیچیده روبرو میشوند به خوبی آنها را پشت سر میگذرانند.
مارها برای شغلهایی مانند: دانشمند، تحلیلگر، پژوهشگر، نقاش، سفالگز، جواهرساز، منجم، شعبده باز، متخصص تغذیه و جامعه شناس مناسب هستند.
آیا میدانستید سال مار نیز ۵ نوع دارد که وابسته به عناصر است؟
در نظریه ی عناصر چینی ها ، هر نشان زودیاک با یک عنصر از ۵ عنصر طلا (فلز)، چوب، آب، آتش، و زمین ارتباط پیدا میکند.به عنوان مثال مار آتش در یک دوره ی ۶۰ ساله می آید.این نظریه است که خصوصیات افراد را با توجه به نشان زودیاک و عنصر سال تولد تعیین میکند.

جدول زودیاک مرتبط با عناصر برای نماد مار

مار چوب ۱۲۸۴-۱۳۴۴ (۱۹۰۵, ۱۹۶۵)
مار آتش ۱۲۹۶-۱۳۵۶ (۱۹۱۷, ۱۹۷۷)
مار زمین ۱۳۰۸-۱۳۶۸ (۱۹۲۹, ۱۹۸۹)
مار طلا(فلزات) ۱۳۲۰-۱۳۸۰ (۱۹۴۱, ۲۰۰۱)
مار آب ۱۳۳۲-۱۳۹۲ (۱۹۵۳, ۲۰۱۳)

با توجه به اطلاعات بالا(http://ghuo.ir)میتوانید سالهای آینده را نیز محاسبه کنید.

مار چوب ۱۳۴۴-۱۴۰۴ (۱۹۶۵, ۲۰۲۵)
مار آتش ۱۳۵۶-۱۴۱۶ (۱۹۷۷, ۲۰۳۷)
مار زمین ۱۳۶۸-۱۴۲۸ (۱۹۸۹, ۲۰۴۹)
مار طلا(فلزات) ۱۳۸۰-۱۴۴۰ (۲۰۰۱, ۲۰۶۱)
مار آب ۱۳۹۲-۱۴۵۲ (۲۰۱۳, ۲۰۷۳)

خصوصیات نماد متولدین مار با عنصر چوب: خود مختار، خوش سلیقه و …

متولدین سال مار با عنصر چوب استعداد خوبی در هنر دارند و بسیار خلاق هستند.آنها نگاه دقیقی به هنر دارند و کارهای خوب هنری را از کارهای بد تشخیص میدهند.
آنها علاقه ی زیادی به جمع آوری عتیقه های ظریف و آلات موسیقی زیبا داشته و خوب میدانند که چگونه از آنها مراقبت کنند.مارها با عنصر اگر چیزی را از کسی قرض بگیرند حتما آن را باز می گردانند.

مارها با عنصر چوب اهمیت زیادی برای نظم و ترتیب قائل بوده و دوست دارند محیط زندگی آنها تمیز و از دکوراسیون خوبی بهرهمند باشد.

خصوصیات نماد متولدین مار با عنصر آتش: فعال، دانا و …

متولدین سال مار با عنصر آتش دانا و با بصیرت هستند.آنها قادرند بهتر و سریعتر از دیگران فکر کرده و بینش بهتری نسبت به مسائل دارند.همچنین این افراد بسیار خوش برخورد و معاشرتی هستند.آنها میدانند که چگونه احساسات خود را بیان کنند اما به ندرت چیزی میگویند.

آنها بسیار فعال و علاقه مند به دیده شدن هستند و به دنیا آمده اند که روی استیج باشند.

مارهای آتش نباید در زندگی ماجارجو باشند و باید برای رسیدن به موفقیت در کارها بهترین راه را انتخاب کنند.
خصوصیات نماد متولدین مار با عنصر زمین: منطقی، مستقل و …

متولدین سال مار با عنصر زمین میدانند که چگونه احساسات خود را با استدلال های منطقی کنترل کنند .اما رابطه ی عاشقانه برای آنها معمولا هموار نیست و روابط عاشقانه ی زیادی ندارند.هرچند آنها با منطق آرام خود میتوانند وضعیت را بهبود بخشند.

آنها دوست ندارند توسط دیگران کنترل شوند.بنابراین هیچوقت نباید از آنها سوال شود که کجا هستند.متولدین سال مار با عنصر زمین موقعیت های فراوانی برای پولدار شدن دارند اما برای آنها استفاده از این موقعیت ها سخت است.

با اینکه فرصتهای زیادی به دست می آورند اما با خطاهای ناخوشایند این فرصتها را از دست میدهند.برای رسیدن به نتیجه آنها باید در کار ثابت قدم و استوار باشند.
خصوصیات نماد متولدین مار با عنصر طلا(فلزات): مصمم، شجاع و …

مارها با عنصر طلا خود را بهتر از دیگران میدانند. از نگاه و طریقه ی راه رفتن آنها به آسانی میتوان فهمید که متکبر هستند.
آنها به خودشان احترام میگذارند و متعهد، شجاع و توانمند هستند.
آ؛نها برای رهبری متولد شده اند و پیروان زیادی نیز دارند.اکثر آنه شیک، ظریف و با موهای انبوه هستند.
خصوصیات نماد متولدین مار با عنصر آب: زیرک، خلاق و …

متولدین سال مار با عنصر آب هوشمند، خلاق و پر جنب و جوش اما احساساتی است.آنها به خوبی میدانند که چگونه از فرصتها استفاده کنند و با توجه به روحیات پر جنب و جوش خود کار خود را گسترش دهند.آنها زندگی پایدار خواهند داشت و در میانسالی ممکن است فراز و نشیبهایی در زندگی داشته باشند.
آنها در موقعیتهای مختلف بسیار معاشرتی بوده و به همین دلیل فرصتهای زیادی برای ارتباط با جنس مخالف به دست می آورند.
اگر متولدین سال مار با عنصر آب کمی به خودشان برسند با توجه به خلق و خوی طبیعی آنها در جذب جنس مخالف موفق خواهند بود.
نگاه مارهای جوان به زندگی همیشه متغیر است و برخی از آنها برای پیشرفت در سنین جوانی محل زندگی خود را تغییر میدهند و به علت داشتن خانواده ی فقیر باید همه چیز را از صفر شروع کنند.
در مشاغل مختلف به آنها توصیه میشود قبل از سرمایه گذاری تحقیق کنند.

ارتباط متولدین سال مار با متولدین سالهای دیگر
هر نماد زودیاک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.بر اساس طالع بینی چینی تنها نمادهایی با هم سازگاری عاطفی دارند که ویژگی های آنها با هم مطابقت دارد.اگر این ویژگی ها مطابقت نداشته باشد نیاز به تلاش بیشتر در روابط است.

سازگارترین نماد با نماد مار:اژدها و خروس
نا سازگارترین نمادها با نماد مار: ببر، خرگوش، بز و خوک

رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال موش:
مار و موش میتوانند یک رابطه ی کاملا سازگار داشته باشند در صورتی که یاد بگیرند تفاوت های یکدیگر را نادیده بگیرند.موش ممکن است از فقدان جاه طلبی و سرعت کم مار رنج ببرد.در مقابل خصوصیات مار، موش بسیار پرانرژی و فعال است.مار ممکن است از بازیهای کلامی با موش خسته شود زیرا او فکر میکند به عنوان یک مار افکار عمیق تری دارد.
در زندگی عاشقانه اما این دو میتوانند متفاوت و دارای یک رابطه ی گرم باشند.مار مجذوب زیرکی و شادابی موش میشود.و مار از لحاظ فیزیکی برای موش جذابیت دارد.مار ممکن است دارای حس حسادت یا مالکیت باشد اما اگر زندگی آنها با عشق همراه باشد این دو زوج بسیار سازگاری میشوند.

رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال گاو:

مار و گاو یک جفت عالی میسازند.اگرچه فرقهایی دارند.هردو احساسات مشابه ای دارند.آنها توجه زیادی به کیفیت زندگی دارند و هیچیک از کار سخت نمیترسند.
هردو ارزش زیادی برای یک خانواده ی پایدار، سالم و شاد قائل هستند.نگاه از بیرون به این رابطه شاید یک رابطه ی کسل کننده را نشان دهد اما از داخل رابطه ی بسیار خوب و عاشقانه ای است.

این دو در زندگی عاشقانه نیز خوب هستند.مار جذاب و محبوب شاید بتواند گاو خجالتی را از پوسته ی خود خارج کند.او همچنین گاو را درک کرده و دلیل آرامش خانه و خانوانه از او تقدیر میکند.گاو نیز مجذوب درک بالا و افکار مار خواهد شد.

رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال ببر:
مار و ببر برای بدست آوردن یک زمینه ی مشترک برای ایجاد رابطه با مشکل مواجه هستند.هر دو اساسا سخت گیر نیستند و راه خود را میروند که همین باعث ایجاد مشکلات میشود.
ببر خود محور ، جسور، مستقل و دارای فکری آزاد است.او اصرار دارد که مسئول باشد و راه های خودش را طی کند.ببر اصولا یک رهبر متولد شده تا کارها و مردم را رو به جلو حرکت دهد.اما مار از تیزبینی و لطافت بیشتری برخوردار است.او بر افسون ذاتی اش تکیه می کند تا راه خود را پیدا کند.
در زندگی عاشقانه مار به همان اندازه جذاب و اغواکننده است که ببر می تواند باشد.این به معنی آن است که این دو نماد در ابتدا مجذوب هم میشوند.مقاومت در برابر جذابیت ببر یا اغواکنندگی مار بسیار سخت است.به هر حال خیلی زود این دو نشان متوجه میشوند که اختلافات زیادی با هم دارند.رابطه ی کاری بین این دو نماد بهتر خواهد بود تا اینکه یک رابطه ی عاشقانه بین آنها ایجاد شود.

رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال خرگوش:
خرگوش ومار ترجیح میدهند در مسیر یکدیگر قرار نگیرند.اما آنها هنوز میتوانند یک رابطه ی نزدیک داشته باشند.در اجتماع این دو تقریبا مخالف هم هستند.از آنجا که خرگوش ترسو و خجالتی است، ترجیح می دهد برای سرگرمی با دوستان خود در خانه بماند و لذت ببرد.اما مار جذابیت ذاتی ، خصوصیات اقوا کننده و هوش خطرناکی دارد.با این حال هردو در یک موقعیت منطقی از روی احساس عمل میکنند.مار به دلیل قدرت ادراک و ذهن فلسفی خود شناخته شده است و خرگوش برای دید درونی خود به جهان شناخته شده است.رابطه ی آنها ممکن است در ابتدا عقلانی باشد.
در زندگی عاشقانه نیز این دو ممکن است رابطه را عقلانی آغاز کنند.اما در زندگی عاشقنه ممکن است رابطه ی آنها بسیار عاطفی و صمیمی باشد.خرگوش ممکن است خجالتی باشد، اما این نشان همچنین ممکن است بسیار حساس باشد!مشکلات این دو ممکن است به حس نا امنی تبدیل شود.خرگوش نیاز شدیدی به حمایت نزدیکان دارد و مار شاید به سختی این حمایت را فراهم کند.از آنجا که نشان خرگوش از حس نا امنی رنج میبرد همین حس میتواند به حسادت یا حس مالکیت در یک رابطه تبدیل شود.هر دو نشان بهتر است بر روی تقویت احساسات خود کار کنند.

رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال اژدها:
مار و اژدها تا زمانی که از انگیزه و عادتهای هم باخبر باشند رابطه ی خوبی خواهند داشت.هردو علامت به طرق مختلف اغواگر و جذاب هستند.جذابیت اژدها به دلیل بی پروایی و پر انرژی بودن او است و مار ظریف تر است.به هرحال آنها به صورت طبیعی و فیزیکی یکدیگر را جذب میکنند.
طبیعت این دو نشان لزوما مخالف یکدیگر نیست.مار به آن چه میبند بیشتر اعتماد میکند تا منطق و اژدها نیز به شانس در استفاده از شرایط و فرصت ها متکی است.
در زندگی مشترک نیز آنها میتوانند رابطه ای لذت بخش داشته باشند.جاذبه ی فیزیکی هردو زیاد است و از نظر عقل و هوش نیز با هم کنار می آیند.اما به علت سطوح انرژی مختلف ممکن است مشکلاتی برای آنها پیش بیاید.
رابطه ی متولدین سال مار با یکدیگر:
دو متولد سال مار به دلیل داشتن خصوصیات مشترک میتوانند رابطه ای دو جانبه داشته باشند.مارها احساس نالمنی درونی دارند و به همین دلیل ثبات و اعتماد برای آنها مهم است.دو مار باید به هم اعتماد کنند تا به یک رابطه ی پایدار برسند.رابطه برای آنها میتواند سرگرم کننده باشد فارق از اینکه این رابطه عاشقانه هست یا خیر.این علامت بسیار محبوب و جذاب است.آنها سریعا به هم جذب میشود اما ممکن است برای اینکه جلب توجه کنند بینشان رقابت ایجاد شود.
در زندگی عاشقانه نیز احساسات نفسانی آنها را جذب یکدیگر میکند.آنها اغوا کننده و باهوش هستند و میتوانند پر از رمز و راز و حتی خطرناک باشند اما اگر در زیر یک سقف زندگی کنند احتمالا زندگی راحت و بی دردسری خواهند داشت.
رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال اسب:
مار و اسب ممکن است به دلیل ویژگیهای متفاوتی که دارند نتوانند خوب با هم ارتباط برقرار کنند.اسب دارای انرژی ناپخته است که به تجربه و تمرین ثابت نیاز دارد.بی تفاوتی از خصوصیات این نشانه بوده و ترجیح میدهد تنها و همیشه در حال حرکت باشد.از طرف دیگر مار علاقه مند به داشتن یک محل زندگی ثابت بوده و حتی ممکن است کمی تنبل باشد.احتمالا اسب به خصوصیات طبیعی مار معترض خواهد شد و مار نیز بیشترسرپیچی خاهد کرد.
در زندگی عاشقانه این دو احتمالا کمتر با هم مشاجره میکنند اگر اسب برای توسعه مایل به صحبت کردن باشد.مار جذاب و اغوا کننده است و اسب نیز دارای جاذبه های جنس خود است که گاهی ناپخته است و بنابراین این دو در ابتدا به هم جذب میشوند.هرچند اسب یک رابطه ی عاشقانه ی محکم را تشکیل میدهد اما پس از مدتی خسته میشود و دوست دارد به سمت دیگری حرکت کند اما مار علاقه مند به حفظ پیوندهاست و دوست دارد یک عاشق نسبتا حسود و جذاب باشد.
رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال بز:
متولدین سال مار و بز میتوانند رابطه ی خوب و محکمی داشته باشند در صورتی که یکی از آنها انرژی خود را کمی کنترل کند.هر دوی این نشانها برای سرزندگی نیاز به ارتباط با یک علامت پویاتر دارند.مار ممکن است پویا تر از بز باشد، و طبیعت جذاب، محبوب و حیرت انگیز داشته باشد.اما به طور کلی ساکت است و حتی میتواند گوشه گیر باشد.بز اندیشه ی پویا دارد، یک ذهن خلاق و غیر معمول ، اما این علامت برای حفظ تعادل احساسی نیاز به آرامش زیادی در زندگی روزمره دارد.
در زندگی عاشقانه این دو شاید خوب با هم ارتباط برقرار کنند زیرا هردو تمایلات نفسانی دارند.مار اغوا کننده و جذاب است که میتواند هرکسی را گمراه کند.در زندگی عاشقانه مار تمایل به مالکیت طرف مقابل دارد زیرا از حس ناامنی درونی رنج میبرد.این ممکن است برای بز خوشایند نباشد زیرا او از هرگونه مناقشه اجتناب میکند.
رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال میمون:
مار و میمون ممکن است دارای تضادهای زیادی باشند تا اینکه بتوانند به خوبی با هم کنار بیایند.هردوی آنها دوست دارند لحظات خوبی داشته باشند و هردو محبوب و جذاب هستند.این ممکن است به رابطه ی آنها کمک کند یا اینکه از ابتدای ارتباط باعث ایجاد مشکل شود.به هر حال مار طبیعتی اغواکننده و جذاب دارد و این نشان حقیقتا علاقه مند به یک خانه ی امن است و میمون دوست دارد که لحظات خوبی داشته باشد و همیشه از مجالس شادی و برنامه های ماجراجویانه استقبال میکند.
در زندگی عاشقانه آنها میتوانند با هم سرگرم شوند و در جمع دوستان نیز لحظات خوبی داشته باشند.اما مار حس مالکیت و حسادت دارد که ممکن است برای میمون لحظات بدی باشد و نباید این حس در مار را فعال کند.
رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال خروس:
مار و خروس رابطه ی رضایت بخشی خواهند داشت زیرا منافع و ارزشهای مشترک بسیاری دارند.هر دو معاشرتی هستند.مار جذاب ،دوست داشتنی و اغواکننده است و خروس علاقه ی زیادی دارد تا با دوستان خود بیرون برود.اما هردو یک خانه ی امن و راحت را ترجیح میدهند.این دو چه به عنوان دوست، چه به عنوان عاشق و چه به عنوان شرکای تجاری رابطه ای بی نظیر خواهند داشت.
رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال سگ:
متولدین سال مار با سال سگ در ارتباط با یکدیگر ممکن است دچار مشکل شوند اما اگر متولدین سال سگ با ملایمت اشتباهات متولدین سال مار را ببینند و انتقادات تندی به آنها نکنند همچنین متولدین سال مار بتوانند متولدین سال سگ را درک کنند میتوانند به توافق برسند.در زندگی مشترک نیز این امر صدق میکند.در کار آنها اگر بتوانند بر موانع غلبه کنند میتوانند رابطه ی بسیار خوب و صمیمی داشته باشند.به طور کلی آنها با یکدیگر رابطه ای پیچیده اما رضایت بخش دارند.
رابطه ی متولدین سال مار با متولدین سال خوک:
مار و خوک به اندازه ی کافی مشترکات دارند که یک رابطه ی موفق را ایجاد کنند اما به عنوان دو نشان مخالف در جدول زودیاک روابط آنها ممکن است با اصطکاک همراه باشد.مشکل در نبود یک ارتباط سازنده است.احساس مار بر منطق او غلبه دارد و ممکن است در رساندن منظور خود با مشکل مواجه شود و در رفتار و حرفهایش دچار لغزش شود.خوک تقربیبا همیشه محترم، سخاوتمند و خجالتی است اما زمانی که عصبانی شود میتواند به شکل بدی پاسخگو باشد.
به عنوان دو عاشق آنها نگرانی و منافع مشابه دارند، دوستان و اقوام نزدیک و خانه ای امن خوااست هردوی آنهاست.
چگونه با یک متولد سال مار ارتباط برقرار کنیم؟
افراد متولد سال مار دوستان زیادی ندارند.شناخت آنها دشوار است زیرا معمولا احساسات خود را آشکار نمیکنند.مارها هنگام انتخاب دوست دقت میکنند.آنها نقض عهد را دوست ندارند و اگر این اتفاق رخ دهد به سختی میبخشند.مار دوست دارد که غم و شادی خود را با دوستانش سهیم شود.مارها نسبت به دوستان خود حس مالکیت دارند و حتی روی آنها حس حسادت یا وسواس دارند.

 

گردآوری و ترجمه:

مجله ی اینترنتی قو

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ویژگیها و روابط متولدین سال مار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *