---------------------- ---------------------- ---------------------

ویژگی ها و خصوصیات متولدین سال سگ

در طالع بینی چینی، هر سال با توجه به چرخه ۱۲ ساله مربوط به حیوانات جدول زودیاک چینی میباشد.سگ یازدهمین حیوان در جدول زودیاک(جدول نشان حیوانات برای سالها) است.از یین و یانگ چینی سگ یانگ محسوب میشود.همچنین اگر شما متولد سال سگ هستید موارد زیر برای شما خوشایند است:

اعداد شانس متولدین سال سگ:۳-۴-۹ و اعداد حاوی این اعداد مثل ۳۴
رنگهایی که برای متولدین سال سگ شانس می آورد: قرمز،سبز و بنفش
گلهای مورد علاقه متولدین سال سگ: رز و ارکیده
روزهای شانس متولدین سال سگ: ۷ و ۲۸ هر ماه (چینی)
ماه های شانس برای متولدین سال سگ: ماههای ۶، ۱۰ و ۱۲ (ماه چینی)
مواردی که برای متولدین سال سگ خوشایند نیست:
رنگها:آبی، سفید، طلایی
اعداد: ۱، ۶ و ۷
ماه ها: ماه پنجم و هشتم سال

شخصیت متولدین سال سگ:
متولدین سال سگ با معرفت و صادق هستند.در دوستی مهربان و گاهی نیز محتاط هستند.با توجه به حس وفاداری و صمیمیتی که دارند هر کاری که بتوانند برای افرادی که برایشان مهم هستند انجام میدهند.متولدین سال سگ در برقراری ارتباط ضعیف هستند و نمیتوانند افکار خود را برای شخص مقابل توضیح دهند و در چنین مواقعی ترجیح میدهند بدون لجبازی طرف مقابل را ترک کنند.
ذات متولدین سال سگ خوب است و تمایلی به انجام کارهای بد ندارند.آنها فقط به یک زندگی آرام و خانواده ی خوب نیاز دارند تا تمام بدی های روی زمین را فراموش کنند.متولدین سال سگ همیشه آماده اند تا به دیگران کمک کنند و در این راستا به منافع خود توجهی ندارند اما اگر در چنین مواقعی با افراد حیله گر بر بخورند و به آنها خیانت شود ، احساس صدمه دیدن میکنند و واکنش نشان میدهند.زمانی که شک و تردید آنها زیاد شود به جهان بدبین میشوند.به هر موضوعی که مخالف آن هستند به شدت انتقاد میکنند و همه چیز را با نگاه بدبینی میبینند.

وضعیت سلامتی متولدین سال سگ
به طور کلی متولدین سال سگ از وضعیت سلامتی خوبی برخوردارند زیرا همیشه میل به شادی دارند.بسیار فعال هستند و ورزش میکنند به صورتی که در برابر بسیاری از بیماری ها مانند سرماخوردگی، سرفه، و تب مقاوم هستند.در کارهای سنگین و فعالیتهای اجتماعی پی در پی، آنها باید استراحت و ورزش مناسب را نیز داشته باشند زیرا به نفع وضعیت سلامتی جسمی و روانی آنهاست.از آنجا که متولدین سال سگ در پی پول و قدرت نیستند در زندگی و کار خود احساس فشار و تنش کمتری میکنند.

مشاغل مناسب برای متولدین سال سگ
با توجه به حس وفاداری که این افراد دارند در پی کارهایی هستند که بر پایه ی خدمت به دیگران باشد.متولدین سال سگ کارمندانی نمونه هستند زیرا با تمام وجود وظایف خود را انجام میدهند.آنها بسیار مهربان هستند و آماده هستند به دیگران در کارهایشان کمک کنند و همین امر آنها را در محیط کارشان محبوب میسازد.

شغل هایی که برای متولدین سال سگ توصیه میشود:
افسر پلیس، دانشمند، مشاور، طراح داخلی، استاد، سیاستمدار، مجتهد، پرستار، کارمند و قاضی.

ارتباط متولدین سال سگ با متولدین سالهای دیگر

هر نماد زودیاک ویژگی های منحصر به فرد دارد.بر اساس طالع بینی چینی تنها نمادهایی با هم سازگاری عاطفی دارند که ویژگی های آنها با هم مطابقت دارد.اگر این ویژگی ها مطابقت نداشته باشد نیاز به تلاش بیشتر در روابط است.
سازگارترین نماد با نماد سگ:نماد خرگوش
نا سازگارترین نمادها با نماد سگ:اژدها، بز و خروس

متولدین سال سگ و ببر میتوانند برادران خوبی برای هم باشند زیرا هر دو حس وظیفه شناسی در کار دارند.این رابطه برای ازدواج هم صدق میکند.ازدواج بین نماد سگ و ببر ، ازدواج خوبی میشود.

متولدین سال سگ و خرگوش هردو صادق و محافظه کار هستند.بنابراین به شخصیت هم احترام میگذارند.در زندگی کاری یا ازدواج آنها میتوانند با هم همکاری کنند و با هم همراه باشند.

متولدین سال سگ و اسب هر دو صادق هستند و آماده ی کمک به دیگران.آنها حتی حاضرند در راه کمک به دیگران خودشان متضرر شوند.متولدین سال اسب با اینکه قدرتمند و توانا هستند اما در انجام کارها پایدار نیستند.متولدین سال سگ با سخت کوشی کاستی های آنها را انجام میدهند و نقش مکمل دارند.

متولدین سال سگ و سال گاو تفاوتهای زیادی در منافع و اهداف دارند و به همین علت رابطه ی آنها با نوسان همراه است.فرقی نمیکند در زندگی یا کار متولدین سال گاو لجباز هستند و از متولدین سال سگ یا افراد دیگری که از آنها انتقاد میکنند متنفرند.

متولدین سال سگ با متولدین سال اژدها به هیچ وجه سر سازش ندارند و متولدین سال سگ کمترین اعتماد و بیشترین تضاد را با متولدین سال اژدها دارند.

متولدین سال سگ و سال بز به دلیل ضعیف بودن در بیان احساسات همیشه با هم درگیر میشوند.دوستی و شراکت بین آنها تقریبا غیرممکن است.

متولدین سال سگ و متولدین سال خروس به هیچ عنوان شخصیت یکدیگر را دوست ندارند و بعید است رابطه ی احساسی بین آنها شکل بگیرد.در کار نیز متولدین سال خروس که خلاق هستند به سگها از بالا به پایین نگاه میکنند.در زندگی نیز بعید است بین آنها اختلاف به وجود نیاید.

متولدین سال سگ و سال موش هرچند با هم اختلافاتی دارند اما زوج خوبی میشوند ، متولدین سال موش علاقه مند هستند دوستان خوبی داشته باشند و متولدین سال سگ در روابط خود بسیار مهربان و وفادار هستند.ممکن است متولدین سال موش زمانهایی اعتماد خود را به متولدین سال سگ از دست دهند.اما متولدین سال سگ میتوانند کاری کنند که این اعتماد بازگردد.

متولدین سال سگ با سال مار در ارتباط با یکدیگر ممکن است دچار مشکل شوند اما اگر متولدین سال سگ با ملایمت اشتباهات متولدین سال مار را ببینند و انتقادات تندی به آنها نکنند همچنین متولدین سال مار بتوانند متولدین سال سگ را درک کنند میتوانند به توافق برسند.در زندگی مشترک نیز این امر صدق میکند.در کار آنها اگر بتوانند بر موانع غلبه کنند میتوانند رابطه ی بسیار خوب و صمیمی داشته باشند.به طور کلی آنها با یکدیگر رابطه ای پیچیده اما رضایت بخش دارند.

متولدین سال سگ و سال میمون با یکدیگر تفاوتهای اخلاقی دارند.شخصیت آنها با هم متفاوت است اما با این حال به هم جذب میشوند.ناگفته نماند که آنها منافع مشترکی نیز دارند و سطح انرژی هر دو بالا است.جذابیت متولدین سال میمون میتواند به آسانی متولدین سال سگ را تحت تاثیر قرار دهد.زندگی مشترک بین آنها میتواند زندگی خوب و طولانی باشد.

متولدین سال سگ و سال خوک هر دو مهربان و غمخوار دیگران و خوش نیت هستند بنابراین در رابطه ی بین آنها نیز رابطه ی خوبی خواهد شد هرچند گاهی ممکن است با نوسان همراه باشد.در کارها میتوانند با هم همکاری کنند در زندگی مشترک نیز هردو آرامش را دوست دارند و زندگی خوبی خواهند داشت.

متولدین سال سگ با یکدیگر بسیار خوب جوش میخورند و میدانند که میتوانند به هم اعتماد کنند.ازدواج نیز بین آنها شاید ایده آل نباشد اما ازدواج خوبی خواهد شد.متولدین سال سگ میخواهند دنیا را نجات دهند و اهداف مشترک زیادی دارند.آنها باید مشکلات خود را با حرف زدن از پیش رو بردارند و از انتقادهای شدید از یکدیگر پرهیز کنند.

آیا میدانستید سال سگ نیز ۵ نوع دارد؟

در نظریه ی عناصر چینی ها ، هر نشان زودیاک با یک عنصر از ۵ عنصر طلا (فلز)، چوب، آب، آتش، و زمین ارتباط پیدا میکند.به عنوان مثال سگ چوبی در یک دوره ی ۶۰ ساله می آید.این نظریه است که خصوصیات افراد را با توجه به نشان زودیاک و عنصر سال تولد تعیین میکند.

جدول زودیاک مرتبط با عناصر

سگ طلا ۱۲۸۹ – ۱۳۴۹ (۱۹۱۰, ۱۹۷۰)
سگ آب ۱۳۰۱ تا ۱۳۶۱ (۱۹۲۲, ۱۹۸۲)
سگ چوب ۱۳۱۳ – ۱۳۷۳ (۱۹۳۴, ۱۹۹۴)
سگ آتش ۱۳۲۵ – ۱۳۸۵ (۱۹۴۶, ۲۰۰۶)
سگ زمین ۱۳۳۷ – ۱۳۹۷ (۱۹۵۸, ۲۰۱۸)
با توجه به اطلاعات بالا(http://ghuo.ir)میتوانید سالهای آینده را نیز محاسبه کنید.
سگ طلا ۱۳۴۹ – ۱۴۰۹ (۱۹۷۰ , ۲۰۳۰)
سگ آب ۱۳۶۱ – ۱۴۲۱ (۱۹۸۲ , ۲۰۴۲)
سگ چوب ۱۳۷۳ – ۱۴۳۳ (۱۹۹۴ , ۲۰۵۴)
سگ آتش ۱۳۸۵ – ۱۴۴۵ (۲۰۰۶ , ۲۰۶۶)
سگ زمین ۱۳۹۷ – ۱۴۵۷ (۲۰۱۸ , ۲۰۷۸)

ویژگی های متولدین سال سگ طلا(فلز)
این افراد نسبتا محافظه کار و سنتی هستند.اما با این حال گزینه ی مطلوبی برای جنس مخالف هستند زیرا آقایان خوشتیبند و زنان ظاهری زیبا دارند.آنها با اینکه همیشه محتاط هستند اما دوست دارند در زندگی به دیگران کمک کنند.آنها تمام کارهایشان را با اعتماد به نفس بالای خود انجام میدهند به جای اینکه به دیگران متکی باشند.استمرار و پیگیر بودن کارها جزو شخصیت آنهاست و تا به هدف خود نرسند از تلاش دست بر نمی دارند.

ویژگی های متولدین سگ آب
این افراد در تفکر و برنامه ریزی برای آینده بسیار خوب عمل میکنند.توانایی این را دارند که با برنامه ریزی عالی راه را برای آینده ی خود هموار کنند و شجاعت لازم برای روبرویی با مشکلات زندگی را نیز دارند.آنها درون گرا هستند و تمرکز بیشتری روی زندگی خود دارند این امر باعث میشود گاهی به اشتباه آنها مغرور و خودخواه به نظر برسند.تا آنجا به مسائل مالی علاقمند هستند که بتوانند با قدرت برنامه ریزی خود اموال خود را برای اهدافی که دارند استفاده کنند.آنها در برنامه ریزی مسائل مالی نیز بسیار خوب عمل میکنند.آنها هرچند نمی توانند ثروت زیادی کسب کنند اما استعداد کسب درآمد را دارند و درآمد پایدار برای زنگی خود را کسب خواهند نمود.

ویژگی های متولدین سال سگ چوب
این افراد علاوه بر صادق بودن و قابل اعتماد بودن از درک و ملاحظه ی بالایی برخوردارند و در رفتار با دیگران همیشه مودب هستند.اگر کسی به آنها پولی قرض دهد یا خوبی کند ، متولدین سال سگ چوب همیشه به فکر جبران آن هستند.همچنین این افراد به شدت به شغل خود وفادارند.مهم نیست چه مشکلی در زندگی این افراد به وجود بیاید، آنها سعی میکنند که بهترین راه را برای حل مشکلات انتخاب کنند.آنها برای مشاغلی که به صبر زیاد نیاز دارد مناسبند و به کار خود متعهد هستند.

ویژگی های متولدین سال سگ آتش
این افراد همیشه رویا پردازی میکنند و با استفاده از فکر و تلاش زیاد میتوانند در رسیدن به رویاهای خود موفق باشند.اگر کاری را به آنها میسپارید مطمئن باشید به موقع انجام خواهد شد.اما برای آنها بسیار سخت است که پیشرفت زیادی کنند.آنها باید قبل از اینکه کار جدیدی را شروع کنند روی کار خود تمرکز کنند تا آن را به بهترین شکل انجام دهند.دایره ی دوستان این افراد زیاد نیست و تمایل دارند با همین افراد رابطه داشته باشند و در روابط جدید ممکن است زیاد خوش اخلاق نباشند.

ویژگی های متولدین سال سگ زمین
این افراد به راحتی میتوانند خوب را از بد تشخیص دهند.با توجه به نگرشی که به زندگی دارند هیچ کاری را نیمه کاره رها نمیکنند و هر کاری را که شروع کنند به پایان میرسانند.ممکن است به نظر برسد در برخورد با مردم خوب نیستند اما آنها بسیار معاشرتی هستند.فلسفه ی آنها در زندگی این است:”راه خودت را برو و بگذار مردم صحبت کنند”. آنها در کارها به شدت جدی و مسئولیت پذیری هستند و به همین علت شانس پیشرفت بیشتری دارند.

چگونه با متولدین سال سگ رابطه برقرار کنیم؟
متولدین سال سگ دارای قلبی مهربان هستند و حتی اگر خودشان متضرر شوند دلشان نمیخواهد دیگران را برنجانند.آنها وقتی میخواهند با کسی صمیمی شوند به علت شخصیت محافظه کار و محتاط خود چند وقتی تلاش میکنند تا او را بشناسند اما وقتی با کسی صمیمی شوند بسیار به این رابطه وفادار خواهند بود.در روابط عاشقانه ، متولدین سال سگ به آسانی عاشق نمیشوند اما وقتی عاشق کسی شدند تمام سعی خود را در حفظ این رابطه خواهند نمود هرچند ممکن است احساسات آنها همیشه یکسان نباشد.

ترجمه و گردآوری:مجله اینترنتی قو

کپی با ذکر نام و لینک مجله ی قو مجاز است

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ویژگی ها و خصوصیات متولدین سال سگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *