----------------------

پاک کردن انواع لکه ها از روی دیوار

دیوارها معمولا بر اثر عوامل مختلف کثیف میشوند.پاک کردن لکه های دیوار میتواند کار سختی باشد به خصوص زمانی که ندانیم لکه ی ایجاد شده را چگونه باید پاک کرد.در این مطلب سعی داریم بهترین روشها برای پاک کردن لکه های گوناگون دیوار را آموزش دهیم.
پاک کردن جای انگشت روی دیوار
بسیار اتفاق می افتد که جای انگشت بچه ها یا گاهی بزرگ ترها روی دیوار خانه بماند. برای بر طرف کردن اثر انگشت بچه و لکه های روی دیوار، یک سیب زمینی را نصف کنید و چندین بار نصف سیب زمینی را روی دیوار بمالید و سپس با یک اسفنج جای لکه را پاک کنید. توجه داشته باشید که این دستور برای دیوارهای رنگ روغنی و پلاستیکی مفید است.

پاک کردن لکه های مداد رنگی
لکه های مداد رنگی روی دیوار را به وسیله یک مسواک کهنه و کمی خمیر دندان پاک کنید. شما همچنین می توانید برای پاک کردن خطوط مداد رنگی روی دیوار گچی، مقداری جوش شیرین را درون آب حل کنید و با پنبه روی خطوط بکشید تا تمیز شود.
پاک کردن جوهر خودکار از روی دیوار
روش های مختلفی برای پاک کردن لکه جوهر از روی دیوار وجود دارد، شما میتوانید با کمی الکل سفید، لکه های خودکار را از روی دیوار پاک کنید. برای این کار:
پنبه ای را به کمی الکل سفید آغشته کنید،باید دقت کنید که میزان خیسی نباید به شکلی باشد که الکل از پنبه بچکد.سپس پنبه را روی لکه فشار دهید، در این حالت باید جوهر به پنبه منتقل شود.در صورتی که این اتفاق رخ نداد کمی پنبه را با الکل خیس تر کنید.در این روش نکته ی مهم این است که هیچوقت نباید پنبه را روی لکه بمالید زیرا باعث پخش شدن جوهر شده و دیوار شما کثیف تر میشود.پس از اینکه لکه پاک شد یک پارچه ی سفید را به الکل آغشته کرده و روی محل لکه بمالید تا به صورت کامل محو شود.در آخر دیوار را با یک پارچه ی تمیز پاک نمایید.

پاک کردن لکه مداد شمعی از روی دیوار
گاهی کودکان هوس نقاشی روی دیوار میکنند و مداد شمعی یکی از لوازم مورد استفاده ی آنهاست.شما میتوانید این لکه ها را نیز به راحتی از روی دیوار پاک کنید:
برای این کار به آرامی لکه های به جا مانده از مداد شمعی را با قاشق یک بار مصرف بتراشید.سپس مقداری جوش شیرین روی یک پارچه سفید، تمیز و نم دار بریزید و پارچه را روی خط بکشید.در مرحله ی بعد اسفنج مرطوب را روی لکه ها بکشید تا لکه ها را پاک کند.در آخر دیوار را با حوله مرطوب تمیز کنید.
پاک کردن لکه های سیاه از روی دیوار گچی
لکه های سیاه را نمیتوان به طور کامل محو کرد ولی شما می توانید با کمی جوش شیرین که در آب حل کرده اید و بوسیله پنبه این لکه ها را از بین ببرید. به این ترتیب که پنبه ها را درون محلول جوش شیرین و آب گذاشته و روی لکه ها بکشید.

روش ساخت دو محلول برای پاک کردن دیوارهای روغنی
در صورتی که برخی لکه ها از بین نرود میتونید با محلولهای زیر برای پاک کردن آنها اقدام کنید.باید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از این محلولها از دستکش استفاده کنید.

+ ترکیب یک سطل آب گرم، یک دوم پیمانه بوراکس (borax) ، یک دوم قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری آمونیاک؛ (بوراکس را می توانید از مغازه های مواد شیمیایی – بهداشتی تهیه کنید.)

+ ترکیب یک پیمانه آمونیاک، یک چهارم پیمانه جوش شیرین ، یک دوم پیمانه سرکه و یک سطل آب داغ.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پاک کردن انواع لکه ها از روی دیوار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *