---------------------- ---------------------- ---------------------

پرمویی بدن مردان و دو روش از بین بردن بلند مدت آن

نظرهای متفاوتی در مورد موی بدن آقایان وجود دارد.برخی میگویند خانمها از مردهای پرمو خوششان میآید و بعضی نظر مخالف دارند.در آقایان هم نظرها متفاوتند، عده ای هستند که از بدن پرموی خود راضی هستند و برخی هم از موی بدن خوششان نمی آید آنرا به روشهای مختلف اصلاح میکنند.

برداشتن موهای روی سینه در آقایان به زمان مصر باستان برمی‌گردد که برداشتن موی سینه برای محافظت دربرابر کک، شپش و ازاین قبیل متداول بود. در زمان‌های قدیم، مو نداشتن بدن معمولاً نشانه تمدن محصوب میشد و مردان مصر باستان برای اینکه جذاب تر و جوان تر به نظر برسند، موهای بدن خود را برمی‌داشتند و کشیش‌های مصری نیز برای نشان دادن تصویر پاک‌تری از خود نزد خدا به این کار مبادرت می‌ورزیدند.

ولی در اروپا اینکار شیوع کمتری داشت زیرا موی بدن در اوایل مسیحیت در اروپا موردقبول بوده و حتی توسط برخی افراد و گروه‌ها مثل اروپایی‌های یهودی در قرون وسطی موجب خوش‌شانسی بود. برای مدتی طولانی موی بدن برای مردان اروپایی دغدغه‌ای به شمار نمی‌رفت. تاثیر اروپا در مُد جهانی موجب شد که در دهه شصت و هفتاد، مردان پُرموتر، جذاب‌تر تلقی شوند.

در مقابل تداول کم سینه‌های بی‌موی مردان در فیلم‌های امریکایی دهه پنجاه، مثل مارلون براندو در فیلم “A Strettcar named Desire”، فیلم‌سازان امریکایی سینه‌های پُرموی مردان را با جذابیت تمام نشان می‌دادند.

اما در یک نظرسنجی جدید مشخص شد که ۴۹% از خانم‌ها ترجیح می‌دهند سینه‌ها و بدن مردان بی‌مو باشد. جای تعجب است که چطور این اولویت تغییر کرده است. مثل خیلی از فشارهایی که بر خانم‌ها و اندامشان وارد می‌شود، این آمار تا حد زیادی تحت‌تاثیر رسانه‌ها و مجله های مد میباشد.

اواخر دهه هشتاد دوره دیگری از سینه‌های بی‌مو بوده است ،از کاور “Harlequin Romances” گرفته تا سیلوستر استالونه بی‌مو در راکی IV و بردپیت بدون لباس و بی‌مو در “Thelma and Louise” یا “Fight Club” در دهه ۹۰٫ به این ترتیب بود که بی‌مو بودن مردان با کمک رسانه‌ها به یک هنجار تبدیل شد. این روزها خیلی نادر است که بدن مودار آقایان برای کسی جذاب باشد!

چند سال پیش یکی از دوستانم اعتراف می‌کرد که موهای سینه و بدنش را مرتب اصلاح می‌کند. می‌گفت این مسئله از زمانی شروع شده بود که می‌دید چقدر تصویر مردانی که در مجلات می‌اندازند با او فرق دارد. او مردی جذاب با بدنی عضلانی بود اما بخاطر موهای بدنش اعتمادبه‌نفس چندانی نداشت. آن زمان من به او می‌خندیدم و مسخره‌اش می‌کردم . اما وقتی الان به آن زمان نگاه می‌کنم می‌فهمم که چقدر اذیت کردنم اشتباه بوده است و اصلاح کردن موهای بدن او بخاطر واکنش او به وضعیت ظاهری روز آقایان بوده است. بااینکه همه از انتظارات غیرواقعی رسانه‌ها از زنان مطلع هستند و در جوامع فمینیستی بسیار زیر سوال برده می‌شوند، نیاز است که فشاری وارد بر مردان درمورد وضعیت ظاهریشان نیز بررسی شود.

مردها نباید از موی بدنشان خجالت بکشند همانطور که زنان نباید خجالت بکشند که اندامی مانکن‌گونه ندارند. موی بدن شما بخشی از شماست و آنقدر مهم نیست که خودتان را بخاطر آن نگران کنید. چه بدنی پُرمو داشته باشید یا کم‌مو، مطمئناً جذاب هستید.

درست است که رسانه‌ها شما را به داشتن بدنی مودار تشویق نمی‌کنند اما باید بدانید که موی بدن برای مردان بسیار جذاب و طبیعی است. به جای این تصویری که رسانه‌ها از بدن مردان نشان می‌دهند باید زیر سوال برده شود و مردان باید خودشان را همانطور که هستند بپذیرند.

حالا اگر میخواهید بدن پرمو نداشته باشید مطلب زیر را بخوانید

رفع موهای زائد بدن

دو روش برای از بین بردن بلند مدت موهای بدن

تمام افرادی که پرمو هستند، می‌توانند موهای زائد بدن را از بین ببرند، اما نه به طور کامل. ولی باید اختلالات هورمونی و بیماری‌های درونی مشخص و کنترل شود. امروزه متداول‌ترین و سریع‌ترین روش برای از بین بردن موها لیزر است. لیزر در واقع نوری است که به ناحیه پرمو تابانده می‌شود. این نور به داخل پوست نفوذ کرده و ریشه مو را که حاوی رنگدانه است حرارت می‌دهد. در اثر داغ شدن، ریشه سلول‌ها آسیب‌دیده و مو از بین می‌رود. انواع لیزر‌ها وجود دارد که هر یک طول موج مختلفی دارند ولی با مکانیسم مشترکی عمل می‌کنند. عملکرد لیزر از روش‌های قدیمی مانند سوزاندن مو و… بسیار موفق‌تر است.

روش بدون عوارض هم اپیلاسیون با موم سرد یا وکس میباشد که البته با کمی درد همراه است ولی برای یک تا دو ماه از شر موهای بدن خلاص میشوید.بعد از اپیلاسیون از کرم های مخصوص استفاده کنید تا پوست شما جوش نزند.اگر کرم ها را ندارید دوش آب سرد میتواند برای کاهش درد و همین طور پیشگیری از جوش های بعد اپیلاسیون مفید باشد.
منبع:مردمان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “پرمویی بدن مردان و دو روش از بین بردن بلند مدت آن”

 1. یعقوب گفت:

  مرسی از مقاله بسیار خوبتون
  دمتون گرم
  اصلا من همون قسمت اولش رو که خوندم نظرم کلا عوض شد
  حقیقتش خیلی دوس داشتم موهای بدنم رو بزنم ولی حس خوبی به هم دادین
  I love my hairy body 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *