---------------------- ---------------------

پیاده روی خلاقیت را شکوفا میکند

افرادی که به دفتر استیو جابز(کارآفرین و مخترع آمریکایی) در شرکت اَپل در کالیفرنیای آمریکا یا دفتر او می رفتند با یک عادتش آشنا بودند. عادتی که به جابز کمک می کرد ذهنش را شفاف کند و ایده های جدیدی ارایه دهد. این عادت آن بود که جابز ترجیح می دهد مکالمات جدی را در حال راه رفتن در مسیرهای طولانی انجام دهد.

جابز وقتی می خواست درباره یک موضوع صحبت کند، طرف مقابل را به پیاده روی دعوت می کرد. اسیتو جابز و جونی آیو (طراح صنعتی و همکار جابز در اَپل) اغلب در حال انجام پیاده روی های منظم و همراه با «توفان فکری» در اطراف شرکت اپل دیده می شدند.

نکته جالب این است که تحقیقات انجام شده در زمینه علوم اعصاب هم ثابت می کند پیاده روی باعث بروز خلاقیت می شود. بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه استنفورد انجام شده، راه رفتن خلاقیت فرد را تا شصت درصد افزایش می دهد.

عادت استیو جابز

محققان دانشگاه استنفورد خلاقیت افراد را هم در حال راه رفتن آنها و هم در حالی که نشسته بودند، اندازه گیری کردند.

بیشتر شرکت کنندگان این تحقیق در هنگام راه رفتن خلاق تر بودند. این تحقیق نشان داد که حرکت و راه رفتن نکته کلیدی در خلاقیت به شمار می آید. به عبارتی عمل راه رفتن به خودی خود، عامل اصلی در ایجاد خلاقیت بود نه محیط.

دانشمندان علوم اعصاب می گویند که نتایج مطالعات درباره تأثیر راه رفتن شگفت آور نیست زیرا اجداد ما خیلی زیاد حرکت می کردند و راه می رفتند. به گفته زیست شناسان از دیدگاه تکاملی، مغز ما انسان ها در حالی که در حال کار کردن بوده ایم رشد و پیشرفت کرده است. راه رفتن هایی که به ۱۹ کیلومتر در روز می رسیده است. مغز هنوز هم این تجربه را می طلبد.

به این علت که مغز ما در حین راه رفتن تکامل یافته است، راه رفتن علاوه بر ایجاد سلامتی برای ذهن مان هم مفید است. بنابراین حرکت کنید و ترجیحاً اغلب در حال حرکت باشید، چون فعالیت به ساختن استخوان ها، سلامت قلب و حتی موجودیت ما ارتباط دارد. فشار خون پایین و کاهش خطر سکته نیز از فواید اولیه راه رفتن است و البته چنان که گفته شد علوم اعصاب تأیید می کند که پیاده روی واقعا یک مزیت خلاقانه هم به همراه دارد.

حالا از صندلی تان بلند شوید و حرکت کنید. یک ایده خلاقانه هم ممکن است درانتظارتان باشد.

منبع:۰۲۰

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پیاده روی خلاقیت را شکوفا میکند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *