----------------------

پیشگیری از عفونت ادراری پس از رابطه جنسی

ادرار کردن به خصوص در زنانی که سابقه ی عفونت ادراری دارند پس از رابطه ی جنسی بسیار مهم است.حتی اگر پس از رابطه ی جنسی نیاز به ادرار کردن نداشته باشند باز هم توصیه میشود که این کار را انجام دهند.

مواردی که زنان برای پیشگیری عفونت ادراری باید بدانند:

ادرار بعد از رابطه ی جنسی
پزشک متخصص زنان، “دکتر الیسا دویک میگوید: در هنگام دخول باکتری های اطراف مقعد به دهانه واژن نزدیک می شوند که باعث ایجاد عفونت خواهد شد. ادرار کردن بعد از رابطه جنسی باعث از بین رفتن این باکتری ها می گردد.

شستشو بعد از رابطه جنسی
پس از رابطه جنسی معمولا به دلیل ترشح لوبریکات یا بزاق دهان احساس تمیزی ندارید.بزاق، لوبریکات و باکتری های انگشت، دهان و مقعد می تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی و مخمری شوند.در نتیجه توصیه میشود
پس از رابطه جنسی با صابون غیر معطر یا آب گرم اطراف واژن را از جلو به عقب شست و شو دهید.
توجه داشته باشید باشید که به هیچ عنوان نباید داخل واژن را بشویید.

بیشتر بخوانید:عفونت واژن پیشگیری تا درمان
استفاده از مکمل کرن بری
کرن بری با اثرات آنتی اکسیدانی خود باعث پیشگیری از عفونت های ادراری میشود.زنانی که سابقه عفونت ادراری دارند باید پس از رابطه جنسی از مکمل کرن بری استفاده کنند.
بهترین مقدار مصرف روزانه یک مرتبه میباشد.
مصرف خوراکی های غنی از پروبیوتیک
توصیه میشود پس از رابطه ی جنسی میان وعده بخورید و بهتر است این میان وعده ها یی را انتخاب کنید که سلامت واژن شما را تضمین میکند.ماست، کیمچی، کامبوچا و سایر خوراکی های تخمیر شده باکتری های خوب و مفیدی برای واژن دارند.

مصرف خوراکی های غنی از پروبیوتیک بعد از رابطه جنسی جمعیت باکتری های خوب واژن را بهبود بخشیده و به کاهش خطر ابتلا به عفونت مخمری کمک می کند.

نشستن در وان حمام پس از رابطه جنسی
استراحت در وان هر گونه تحریک و تورم واژن را از بین می برد.مقداری روغن نارگیل به آب گرم وان اضافه نموده و برای آبرسانی به ناحیه اطراف واژن روزی ۱۵ دقیقه به خصوص بعد از رابطه جنسی در وان بنشینید.این کار احتمال ابتلا به عفونت واژینال را کاهش میدهد.
باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از محصولات بهداشتی و شستشوی حمام در وان استفاده نکنید زیرا باعث تحریک پذیری واژن میشود.

لباسهای نخی بپوشید
استفاده از لباس زیر نخی کمک می کند که هوا بهتر اطراف واژن در عبور باشد و این ناحیه خشک نگه داشته می شود.پوشیدن لباس زیر های نایلونی و تنگ برای مدت طولانی باعث مرطوب نگه داشتن واژن شده و رشد باکتری ها را افزایش می دهند به همین علت از پوشیدن این گوه لباسها خودداری نمایید.
برگرفته از سایت سیمرغ

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پیشگیری از عفونت ادراری پس از رابطه جنسی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *