---------------------- ---------------------

چهار قانون برای کنترل ذهن و موفقیت

چهار قانون ذهنی که با دانستن آن‌ها می‌توانیم ذهن خود بهتر را کنترل کنیم:

قانون اول: هرعملی که به‌صورت عادت و تکرار درآید کنترل عصبی آن عمل از بالای مغز یعنی ضمیر خودآگاه به پایین یعنی ضمیر ناخودآگاه می‌رود، به‌ عبارت دیگر با تکرار یک عمل ارادی، آن عمل تبدیل به یک عمل غیر ارادی می‌شود مثل عادت به چک کردن دائمی گوشی موبایل.

قانون دوم: هر پیامی که به مغز گفته می‌شود یا خطور می‌کند در ضمیر ناخودآگاه تأثیر می‌گذارد و چنان‌چه تکرار شود، اثر آن چندین برابر خواهد بود.

راه های کنترل ذهن

روزانه پنج هزار اندیشه از مغز ما میگذرد و متاسفانه اکثر این اندیشه‌ها منفی است، بنابراین باید خیلی مراقب واژه‌هایی که به کار می‌بریم، موسیقی‌هایی که گوش می‌دهیم، حرف‌های اطرافیان‌مان و … باشیم، چون که همه‌ی واژه‌ها از نظر ضمیر ناخودآگاه بار معنایی مثبت یا منفی دارند.

به طور مثال وقتی می‌گوییم: من بدبختم، ضمیر ناخودآگاه این ورودی را پذیرفته و تکرار می‌کند.

قانون سوم: گاهی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه در زمینه‌ای باهم درتعارض قرار می‌گیرند مثل زمانی که می‌خواهید از پلی معلق عبور کنید، ناخودآگاه به شما می‌گوید نرو، دست و پا چلفتی و خودآگاه می‌گوید، برو و ادامه بده…

قانون چهارم: هرگاه ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه در انجام امری باهم به توافق برسند توان‌شان در هم ضرب می‌شود و توانایی فرد در انجام یک رفتار چندین برابر می‌شود.

اگر بدانید به کجا می‌روید، تبدیل به شخص مؤثرتری خواهید شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چهار قانون برای کنترل ذهن و موفقیت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *