---------------------- ---------------------- ---------------------

چه نوع آجیلهایی را نباید بخریم

به گزارش مجله ی قو به نقل از بهداشت نیوز:مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: «آجیل‌های فله‌ای مورد تایید وزارت بهداشت نیستند، برخی از آنها در فرایند تولید دچار آلودگی میکروبی، قارچی، شیمیایی یا انگلی می‌شوند. تا زمانی که مردم از این آجیل‌ها مصرف می‌کنند، تولیدکنندگان به خود زحمت بسته‌بندی نمی‌دهند.
وحید مفید ادامه داد: برخی آجیل‌هایی که فرآوری می‌شوند هنگامی‌که برای خوش‌طعم شدن به آنها زردچوبه یا ادویه اضافه می‌شود یا هنگامی‌که آنها را ترش‌مزه می‌کنند، دچار آلودگی می گردند.
وی افزود: برخی افراد برای رنگ کردن و ترش‌مزه کردن آجیل‌ها به آنها مواد افزودنی غیرمجاز اضافه می‌کنند که مخاطراتی برای سلامت جامعه به همراه دارد.
مفید اضافه کرد: گاهی هم این آجیل‌ها در مکان‌های نامناسب تولید یا نگهداری می‌شوند که موجب بروز آلودگی‌های انگلی در این آجیل‌ها می‌شود.
مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم آجیل‌ها را در خانه بدون فرآیند مستقیمی مصرف می‌کنند بنابراین توصیه می‌شود که مردم از آجیل‌هایی را خریداری کنند که دارای پروانه ساخت و مجوز بهداشت هستند.
وحید مفید گفت:توصیه ی ما به مردم این است که به‌هیچ‌ وجه آجیل‌های فله‌ای و آجیل‌های عرضه شده از سوی دست‌فروشان را خریداری نکنند زیرا اینگونه آجیل‌ها آلوده به انگل، میکروب، مایکوتوکسین و دیگر آلودگی‌های قارچی و شیمیایی هستند.
مفید افزود: تا زمانی ‌که مردم بدون حساسیت، آجیل‌های فله‌ای خریداری می‌کنند، تولیدکنندگان به خود زحمت بسته‌بندی آجیل‌ها را نمی‌دهند و آنها را بدون کنترل روانه بازار می‌کنند.
مدیرکل نظارت بر مواد غذایی سازمان غذا و دارو ، در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون سازمان غذا و دارو با اصناف برای عرضه بسته‌بندی آجیل‌ها مذاکراتی داشته است، گفت: با صنف فروشندگان مذاکراتی نداشتیم اما برخی واحدهای تولیدکننده برای عرضه آجیل، پروانه گرفته‌اند که مخاطرات آجیل‌های آنها به خوبی کنترل میشود.
وی از تعداد واحدهای تولیدکننده آجیل و اینکه آیا تولیدات بهداشتی آنها تکاپوی نیاز مردم را می‌دهد اظهار بی‌اطلاعی کرد و اظهار داشت: اگر مردم درخواست آجیل بهداشتی و بسته‌بندی داشته باشند طبعاً تعداد واحدهای تولیدی هم در این زمینه افزایش پیدا میکنند.
مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوال دیگری درباره الزامات تولیدکنندگان میوه‌های بسته‌بندی برای همایش‌ها و مراسم هم گفت: تولیدکنندگان میوه‌های بسته‌بندی برای همایش‌ها و مراسم باید از این سازمان مجوز بگیرند، اما تاکنون واحدی برای دریافت این مجوز به سازمان غذا و دارو مراجعه نکرده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چه نوع آجیلهایی را نباید بخریم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *