---------------------- ---------------------

چگونه از اجسام کوچک عکس بگیریم

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید از جسم یا جاندار کوچک و ریز عکس برداری کنید ولی وقتی دوربین یا گوشی خود را نزدیک سوژه میکنید تصویر تار میشود.اگر میخواهید علت را بدانید با مجله قو همراه باشید.

عکاسی از نزدیک

ویژگی (ماکرو) در گوشی های تلفن کمتر از دوربین های دیجیتال است.این ویژگی همان چیزی است که برای عکس گرفتن از سوژه های کوچک نیاز دارید.

عکاسی ماکرو یا تصویر برداری ماکرو نوعی عکاسی از نمای نزدیک، بطور معمول از سوژه‌های کوچک است. بطور کلاسیک سوژه موجود در یک تصویر ماکرو بزرگ‌تر از اندازه آن در طبیعت نشان داده میشود. به هر شکل امروزه تصویر برداری ماکرو، تهیه تصویر از سوژه در ابعاد بزرگتر و واضح ‌تر از آن چیزی است که در حیات دیده می‌شود.

عکس از موجودات کوچک

در اکثر دوربین های دیجیتال اگر ویزگی ماکرو وجود داشته باشد در مشخصات آن ذکر میشود و حتی در بعضی از این دوربین ها دقت عکس برداری در حالت ماکرو توضیح داده شده و گفته شده که تا چند سانتیمتر میتوانید لنز را به سوژه نزدیک کنید.

برای عکس برداری با گوشی در حالت ماکرو باید لنز های ماکرو تهیه کنید ، اما مطمئن شوید لنزی که می خرید متناسب با گوشی موبایل شماست و جلوی گرفتن عکس را نمی گیرد. توجه داشته باشید که اکثر لنزها بر روی گوشی شما می لغزند، بنابراین به طور معمول نمی توانید با کاور گوشی از آنها استفاده کنید. Olloclip برای دسترسی آسان کاورهای خاص با قسمت باز در ناحیه دوربین دارد، یا می توانید بدون کاور از آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید mega pixels گوشی و دوربین شما به حالت ماکرو ربطی ندارد و اگر عکس برداری از اجسام کوچک برایتان مهم است به شفافیت ماکرو در دوربین دقت کنید.

گردآوری:مجله قو

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چگونه از اجسام کوچک عکس بگیریم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *