---------------------- ---------------------

کارهای انگیزه بخش برای رسیدن به موفقیت

همه ی ما اهداف بزرگی برای آینده داریم.هرچند دوست داریم به تک تک این اهداف برسیم اما همیشه بهانه یا مشکلاتی نیز وجود دارد تا ما را از رسیدن به این اهداف بازدارند.در مقابل کارهایی هستند که با انجام آنها میتوان تحقق این اهداف را تسریع کرد.اولین کار تغییر برنامه ی روزانه و جای دادن ۱۵ کار انگیزه بخش در روز میباشد.کارهایی که شاید ساده به نظر برسد اما تاثیرگذار خواهد بود.

۱_ تعریف اهداف کوتاه‌ مدت و بلندمدت‌
دانستن اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت‌ به شما کمک میکند که بدانید چه کارهایی را باید انجام دهید و یک برنامه ریزی صحیح برای انجام این کارها داشته باشید.اینگونه شانس موفقیت شما بیشتر خواهد شد.تهیه ی یک فهرست از اهدافی که قصد دارید به آنها برسید با یک جدول زمانی بهترین راهکار است.
۲_ اولویت بندی اهداف
برنامه ریزی بسیار راحتتر خواهد بود اگر بدانید چه کارهایی نیازمند توجه فوری‌ هستند و انجام چه کارهایی را می‌توانید به زمان دیگر موکول کنید.اولویت بندی یکی از ضرورتهای برنامه ریزی است زیرا شما را قادر می‌سازد کارهای غیرمهم را از ذهن‌ خود دور کنید و فضا را برای ایده‌های جدید باز کنید.
۳_ وقت خود را تنظیم کنید
از گذشته گفته اند که وقت طلاست.وقت خود را تنظیم کنید و در هر کاری که انجام میدهید به زمان توجه داشته باشید. پس از مدتی متوجه خوهید شد در چه جاهایی وقت‌ خود را تلف کرده‌اید و لازم است چه کارهایی را انجام دهید تا برنامه‌ی روزانه‌ خود را اصلاح نمایید.
۴_ تعیین ضرب الاجل و پایبندی به آن
برای استفاده ی صحیح از وقت، یک برنامه‌ی روزانه برای خود تهیه کنید و از آن پیروی نمایید. در هنگام تنظیم این برنامه ضرب‌الاجل‌های خاص تعیین کنید.فراموش نکنید که پیروی از این ضرب الاجل ها بسیار اهمیت دارد.این روش باعث میشود روز خود را بهتر مدیریت کنید و به همه‌ی کارهای ضروری‌ خود برسید.
۵_ با خود صداقت داشته باشید
در هر حالتی با خودتان صادق باشید.احساسات خود را را درک کنید. سرکوب کردن هیجان‌ها در طولانی‌مدت پیامدهای بدی برای‌ شما خواهد داشت. چنین هیجان‌های سرکوب‌شده‌ای می‌توانند به شکل جدی بر تفکر شما تاثیر بگذراند و شما را دچار استرس کنند.
۶_ انگیزه ی خود را حفظ کنید
داشتن انگیزه یک فاکتور مهم برای رسیدن به موفقیت است.اگر از پیروی از برنامه و انجام کارها خسته شوید هرگز نخواهید توانست به هدف خود برسید.عوامل انگیزشی‌ خود را شناسایی کنید و با رسیدن به هر موفقیت برجسته‌ای، به خودتان پاداش دهید.
۷_ زمانهایی برای استراحت در نظر بگیرید
هیچ‌یک از ما ابر انسان نیستیم و استراحت برای همه‌ی ما ضروری است.. استراحت به ما امکان می‌دهد بتوانیم به چیزهایی غیر از کار نیز تمرکز کنیم و قوای‌ خود را بازیابی کنیم.اختصاص زمانی در برنامه برای نوشیدن یک قهوه در روز یا مسافرت در پایان ماه،میتواند از جمله راه های گنجاندن زمان استراحت در برنامه باشد.
۸_ توجه به رژیم غذایی یک کار انگیزه بخش است
سلامت و تناسب اندام عوامل بسیار مهمی در رسیدن به موفقیت هستند. رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در سلامتی شما دارد و بنابراین دقت در خوراک و نحوه‌ی غذا خوردن‌ بسیار ضروری است. بیماری باعث دوری چند روزه از محل کار و عقب افتادگی در کارها و شاید رسیدن به ضرب الاجل ها میشود.
۹_خودتان را یک انسان موفق تصور کنید
یک ترفند بسیار خوب،تجسم رسیدن به اهداف خاص زندگی است.مغز شما باید باور کند رسیدن به موفقیت آن‌چنان هم سخت نیست.همچنین، با این کار به شکل مثبتی، روحیه و اعتماد به نفس‌ شما بالا خواهد رفت. در نتیجه، ذهن‌تان را آماده‌ می‌کنید تا بتوانید با قدرت به سمت رسیدن به رویاهای خود پیش بروید.
۱۰_داشتن یک برنامه ی جایگزین
داشتنِ یک برنامه‌ی پشتیبان برای رسیدن به موفقیت ضروری است. همیشه ممکن است برنامه‌ی اولیه‌ شما با شکست مواجهه شود. در این صورت، یک برنامه‌ی جایگزین برای شروع مجدد لازم است. از آن‌جایی‌که ممکن است همیشه وقت کافی برای طراحی یک برنامه از ابتدا نداشته باشید، بهتر است از قیل یک برنامه‌ی پشتیبان آماده کرده باشید.
۱۱_خودباوری
اگر به استعدادها و توانایی‌های‌تان اعتماد نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید به اهداف خود برسید. خود باوری، نخستین گام به سوی رسیدن به موفقیت است. وقتی خودتان را باور داشته باشید، دیگر از پیگیری کارهایی که شاید در آغاز غیرممکن به نظر برسند، نمی‌ترسید.
۱۲_داشتن خواب کافی
بدن انسان مثل یک دستگاه عمل میکند و درست مانند یک دستگاه گاهی اوقات نیازمند راه‌اندازی مجدد است، به همین دلیل بدن‌ شما نیز نیاز به خوابیدن دارد. هرگز با کم‌خوابی کنار نیایید، مگر این‌که چاره‌ی دیگری نداشته باشید.کم خوابی نه تنها هیچ کمکی به رسیدن به موفقیت نمی‌کند بلکه بهره‌وری را نیز پایین آو.رده و حتی شادی باعث بیماری هم بشود.
۱۳_مطالعه زیاد داشته باشید
بهترین راه برای تکمیل دانش و آگاهی‌ مطالعه است. بدون دانش و اطلاعات کافی در حوزه‌های مورد علاقه‌ ی شما، شانس رسیدن‌ به موفقیت بسیار پایین است. بنابراین، به جای آن‌که همه چیز را به قضا و قدر بسپارید، هر آن‌قدر که می‌توانید دانش کسب کنید؛ و یک خواننده‌ی پر شور و اشتیاق باشید.
۱۴_ اختصاص زمان به خانواده و دوستان
حفظ تعادل کامل میان کار و زندگی، کلید رسیدن به موفقیت است. اگر برای خانواده و دوستان وقت کافی اختصاص ندهید، ممکن است هنگام کار ذهن‌ شما را مشغول به خودشان کنند. این مسئله به قدرت تفکرتان ضربه می‌زند و دیگر نمی‌توانید به خوبی در کارهای خود تمرکز کنید.
۱۵_ مهربانی با دیگران
یک خصیصه‌ی اخلاقی ضروری که همه باید داشته باشند، مهربانی است. گاهی مهربانی‌های خالص و بدون منت و کمک به آدم‌های نیازمند می‌تواند روح‌ شما را راضی و خشنود کند. بنابراین، بهره‌وری‌تان افزایش می‌یابد و شانس موفقیت‌تان بیش‌تر می‌شود.

منبع: بازده

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کارهای انگیزه بخش برای رسیدن به موفقیت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *