---------------------- ---------------------- ---------------------

کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی با تحصیلات بیشتر!!

محققان گفتند: “ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروق کرونری با بیشتر شدن سالهایی که افراد در سیستم آموزشی صرف می کنند، به میزان قابل توجهی کاهش یابد.”
نتایج این تحقیق در ۳۰ اوت در BMJ به صورت آنلاین منتشر شدند.

طبق پژوهشی که انجام شده،خطر ابتلا به بیماری قلبی با تحصیلات دانشگاهی می تواند تا یک سوم کاهش یابد.به گفته تیمی از محققان خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افرادی که سال های بیشتری را صرف تحصیل می کنند،پایین تر است.

بیماری های قلبی

مسلما تحصیلات بالاتر موقعیت اجتماعی بهتری را برای افراد به وجود میاورد و در نتیجه آموزش عالی با مشاغل بهتر، حقوق بیشتر و اکنون قلب سالمتر مرتبط خواهد بود.

تاثیر تحصیلات بر ابتلا به بیماری قلبی

پیامی برای سیاستگذاران: تاوی تیلمن، از بخش اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی کالج لندن و همکارانش طی یک نشست خبری اعلام کردند: “افزایش سطح تحصیلات در کل جمعیت” می تواند سلامت عمومی را بهبود بخشد.

مطالعاتی که قبلا انجام شده بود کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را با تحصیلات بیشتر مرتبط دانسته بود. با این حال نویسندگان این مطالعه خاطر نشان کردند، مشخص نیست که آیا تحصیلات بیشتر این مزیت را فراهم می آورد یا این کاهش خطر ابتلا به بیماری ها قلبی نتیجه عوامل دیگر مانند رژیم غذایی و ورزش میباشد.برای بررسی این ارتباط، این تیم تحقیقاتی ۱۶۲ گونه ژنتیکی مرتبط با سالهای تحصیل را از حدود ۵۴۴۰۰۰ مرد و زن، که اکثرا اروپایی بودند، مورد بررسی قرار دادند. با بهره گیری از این اطلاعات ژنتیکی، محققان توانستند برخی از عوامل احتمالی دیگر را کنار بگذارند.

نویسندگان این مطالعه در آخر به این نتیجه رسیدند که یک استعداد ژنتیکی نسبت به تحصیلات بیشتر با خطر کمتر بیماری قلبی ارتباط دارد.یافته ها نشان دادند، به بیان دقیقتر، ۳٫۶ سال تحصیلات بیشتر و یا معادل یک مدرک دانشگاهی، حدودا به کاهش یک سوم خطر ابتلا به بیماری های قلبی منجر خواهد شد.تمایل ژنتیکی برای به دستیابی به تحصیلات بیشتر با احتمال پایین تر سیگار کشیدن، داشتن اضافه وزن و داشتن سطح ناسالم چربی خون مرتبط بود، که می تواند به توضیح ارتباط بین میزان تحصیلات بیشتر و بیماری های قلبی کمک کند.

این مطالعه رابطه علت و معلولی مستقیم را نشان نمی دهد. با این حال، نویسندگان یک مجله مرتبط با این پژوهش این تحقیق را تحسین کردند.

جرج برنت ریچاردز از دانشگاه مک گیل در کانادا و دیوید ایوانز از دانشگاه بریستول در انگلستان گفتند: هنگامی که این یافته ها با دیگر مطالعات مبتنی بر مشاهده و شبه آزمایشی در نظر گرفته می شوند، نتیجه گیری آنها متقاعد کننده میباشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی با تحصیلات بیشتر!!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *