---------------------- ---------------------

کوینولا دانه های سبک و مغذی

کوینولا یا بذر گنه گنه یک دانه کوچک لوبیا شکل به رنگ عاج است که طعمی شیرین وعطری ملایم دارد . از برنج سبکتر است ولی میتوان به عنوان جایگزین برنج از آن استفاده نمود و معمولا برای غلیظ کردن سوپ به آن کوینولا اضافه میکنند. کوینولا نمونه ای دیگر از غلات کامل است که سرشار از پروتئین می باشد.

یکی از بزرگ‌ترین تصورات غلط در مورد کربوهیدرات‌ها این است که آن‌ها باعث افزایش وزن می‌شوند. اما در حقیقت نوع کربوهیدرات‌ها است که باعث افزایش وزن می‌شوند. کوینولا مملو از فیبر و پروتیین میباشد که موجب ایجاد احساس سیری در فرد می‌شود. برخلاف سایر غلات، کوینولا موجب پایین آوردن قند خون می‌شود و در عوض ولع انسان را برای مصرف قند و کربوهیدارت کم می کند.

کوینولا چیست

کوینولا سالم ترین جایگزین برای برنج و ترکیبات دارای گلوتن می باشد. محتوای غنی اسید آمینه سبب می شود تا غذایی عالی برای عضله سازی شود. همچنین سالم ترین گزینه برای آن هایی می باشد که در صدد اجتناب از غذاهای پر نشاسته هستند.

برخی باور دارند کوینولا از تمامی غلات سبک تر است و این دانه های مغذی را مناسب فصل تابستان میدانند.کوینولا در رنگهای مشکی، قرمز و سفید موجود است که بیشتر از رنگ سفید آن استفاده میشود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کوینولا دانه های سبک و مغذی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *