---------------------- ---------------------

کین شی هوانگ، امپراطوری که میخواست تا ابد زنده بماند

کین شی هانگ مانند اشخاص قبل و بعد از خودش اولین امپراطور چین متحد، می خواست برای همیشه زنده بماند.

اخیرا متونی باستانی مربوط به ۲۲۰۰ سال پیش کشف شده که نشان می دهد امپراطور یک فرمان حکومتی صادر نموده بود تا برای او بدنبال یک اکسیر بگردند که او با خوردنش برای همیشه زنده بماند.

کین شی هانگ در سال ۲۵۹ قبل از میلاد بدنیا آمد و زمان مرگش ۲۱۰ قبل از میلاد بود.او شش پادشاهی مختلف در چین را فتح کرد و همه را در زیر لوای یک پرچم درآورد.بنابر گزارش خبرگزاری شین هوا، در زمان امپراطوری او برای نوشتن از نوارهای درخت بامبو استفاده می شد.

امپراتور چینی به دنبال اکسیر جوانی

در سال ۲۰۰۲ باستان شناسان موفق به کشف ۳۶۰۰۰ عدد از این نوارها در داخل یک چاه متروکه شدند. این کشف از اهمیت تاریخی بسیار بالایی برخوردار است.ژان چونلانگ یک محقق از موسسه باستان شناسی هونان با بررسی ۴۸ عدد از این نوارها موفق به کشف دستور تاریخی امپراطور کین شی هانگ مبنی بر یافتن اکسیر زندگی جاودانه شد.

این جستجو برای یافتن اکسیر تا آنطرف مرزهای چین نیز پیش رفت.در نوارهای بامبو هم چنین نوشته شده بود که ماموران امپراطور در ناحیه ای بنام لانگیا در استان شاندونگ بدنبال گیاهی نادر بوده اند که در کوهی مقدس می روییده و همان اکسیری بوده که امپراطور بدنبالش بوده است.اما ظاهرا انها نتوانستند انرا بیابند اما چون امپراطور که بسیار در این مورد وسواس داشته و هر چه زودتر می خواسته تا این اکسیر را بخورد و برای همیشه خیالش را از بابت مردن راحت نماید از معجونی بنام سیماب خورده است.

این معجون امیزه ای از جیوه و سولفور بوده است و پس از خوردن نه تنها باعث حیات جاودانه او نشده که در دم جانش را گرفته است. وسوسه امپراطور برای زندگی جاودانه باعث گردید تا او در سن ۴۹ سالگی بمیرد. اما گرچه او نتوانست برای زندگی جاودانه اش کاری بکند اما برای زندگی پس از مرگش اقدامات فراوانی انجام داد.او آرامگاه بسیار بزرگ زیرزمینی در ژیانگ در شمال کشور را ساخت که در خود مجسمه ۸۰۰۰ سرباز تراکوتا را جای داده است.ارتشی که قرار است بعد از مرگ در کنارش باشند و او را در ان دنیا پشتیبانی نمایند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کین شی هوانگ، امپراطوری که میخواست تا ابد زنده بماند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *