---------------------- ---------------------

گریه کردن برای سلامتی مفید است

باور غلطی وجود دارد که گریه را نشانه ی ضعف میداند اما گریه کردن میتواند برای بدن بسیار مفید باشد.گریه سبب رها سازی احساسات شده و این امر از ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری میکند.اگر گریه نکنید، احساسات شما ممکن است سر ریز شود و شما را از خوشحالی دور نگه دارد. اگر گریه نکنید، بدن شما برایتان گریه می کند. اگر شما، بدن خود را مجبور کنید که همه چیز ، و تمام کشمکش هارا نگه دارد و اجازه ندهید آنها را به بیرون از خود انتقال دهد، به انفجار نزدیک میشوید و باید بدانید که ما برای غرق شدن در درون خود و احساساتمان و بروز ندادن آنها، طراحی نشده ایم.

فواید گریه کردن
گریه نکردن چه بلایی سرمان می آورد؟

ترس از واکنش دیگران:
دیگران، چه چیزی در مورد شما می گویند یا آیا شما را پس خواهند زد یا نه، سبب میگردد که چیزهایی را که در درون خود نگه داشته اید، دیر یا زود خود را رها سازند. اگر گریه نکنید، رنج میکشید و غم و اندوه، ناامیدی، افسردگی و اضطراب را تجربه خواهید کرد.شما فرصت دارید چیزهای این چینینی که شما را آزار میدهد به بیرون از بدن خود منتقل کنید و نگه داشتن این چیزها مسیری نیست که میخواهید انتخاب کنید.
به عنوان مثال:به شریک زندگی خود بگویید که پاهایش را روی میز نگذارد. شما قبلا هرگز چیزی درباره این به او نگفته بودید زیرا می خواستید در ابتدا فکر کنید که این کار شما را ناراحت نمیکند. شما احتمالا شخص دیگری را سرزنش می کردید، شما ممکن است گاه به گاه احساساتتان را در اشکال خاص بیرون بریزید. مثل “می دانی که من آن را دوست ندارم”،یا اینکه بگذارید با نگاهتان بفهمد که شما خوشحال نیستید.

مشکلاتی که با گریه نکردن رخ میدهد
گریه نکردن هیچ کاری برای شما انجام نخواهد داد. شما دوباره و دوباره همان گونه نگاه خواهی کرد، تا زمانی که سر هیچ چیز منفجر شوید. اشتباه بزرگ در اینجا ،زمانی است که وقتی چیزی شما را ناراحت میکند تظاهر به این کنید که ناراحت نشده اید. شاید شما بر این باورید که دوباره اتفاق نخواهد افتاد. با این حال، شما وارد یکی از بدترین اشتباهات می شوید:جهان انتظارات. بدن شما به شما می گوید که این کار درست نیست. اگر حفظ تمام احساساتتان در درونتان، تبدیل به راه زندگیتان شده، بدن شما شروع به ارسال علائم هشدار دهنده خواهد کرد.
سردردهای تکراری، اضطراب، ناراحتی معده، اگزما یا هر کدام از انواع مشکلات ممکن است گریه ای باشد برای رسیدن کمک به چیزی در درونتان که به شما می گوید در درونتان چیزی خوب نیست. شما نباید آن را نادیده بگیرید. شاید شما نمی دانید که چه اتفاقی می افتد، چرا که از یک تجربه و اتفاق در گذشته می آید که شما حتی آن را به یاد نمی آورید. اما اگر زندگی شما محدودیت دارد، اگر اضطراب دارید یا اگر اغلب اوقات خوب نیستید و احساس خوشحالی نمی کنید، به بدن خود گوش بدهید.

چرا در زمان ناراحتی باید گریه کرد؟
بدن شما به هیچ وجه بدون دلیل واکنش نشان نمی دهد. بدن و ذهن شما به هم متصل هستند.عاقلانه است از این واکنش برای کشف هسته مسئله استفاده کنید. اگر شما این مشکل را نادیده بگیرید، دلیل این مشکل را نخواهید یافت و بدنتان خودش نشانش میدهد. این حتی بیشتر و بدتر ادامه خواهد یافت.اگر شما در قسمت های داخلی خود غرق نشوید و با چیزهایی که باعث صدمه زدن و ناراحت شدنتان هستند، روبرو نشوید، دل درد عصبیتان تبدیل به اگزما خواهد شد، و اگزما تبدیل به یک چرخه مشکل دار میشود و آن چرخه مشکل دار به التهاب و ورم پوستی خواهد شد. همانطور که هشدارهای بدنتان را نادیده می گیرید، بدنتان تلاش برای نشان دادن مشکلات را ادامه می دهد تا زمانی که تمام آنچه که به عواملی که باعث نارضایتی شما می شوند، پایان یابد.

ضربه روحی ، باورها و تجربیات
مشکلات شما اغلب ناشی از اعتقادات، آسیب ها و تجربیاتی است که شما انتخاب نکرده اید و یا به ذهن خود راه داده اید. با این حال، همه آنها در حقیقت فرصت هایی برای باز کردن چشمانتان، یادگیری و از یاد بردنشان هستند.ترس از گفتن “نه” ممکن است از یک اعتقاد و یا یک تجربه بد باشد که از زمان کودکیتان تا به حال نگه داشته اید.ترس بزرگ از گفتن آنچه شما احساس می کنید ، ممکن است به دلیل یک تجربه منفی و به علت کمبود عزت نفس پایین و عدم اعتماد به نفس باشد. در مقابل همه آنها تسلیم نشوید هیچ دلیلی برای پاک کردن آنها نیست. هر گونه شکست روحی و تجربه، فرصتی است برای تبدیل شدن به کسی که واقعا می خواهید باشید.

یادتان باشد گریه از ابتلا به بیماری پیشگیری میکند
اگر شما گریه نکنید، بدنتان شروع به گریه کردن، خواهد کرد زمانی که نیاز دارید گریه کنید این کار را انجام دهید و بدن خود را از درد وانمود به تظاهر کردن خلاص نمایید.

 

برگرفته از تندرست نیوز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گریه کردن برای سلامتی مفید است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *