---------------------- ---------------------

20 سالگی هری پاتر و دوستانش +نگاهی به این فیلم محبوب

به گزارش مجله ی قو به نقل از خبرگزاری میزان، هری پاتر یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سینمای جهان محسوب می‌شود. این روزها این مجموعه فیلم پرطرفدار بیستمین سال تولیدش را جشن گرفته است.

بیست سالگی هری پاتر

مجموعه فیلمهای هری پاتر که فیلم‌هایی انگلیسی-آمریکایی هستند، بر اساس رمانهای هری پاتر و با همان نام‌های کتاب ساخته شده‌اند.

فیلمهای هری پاتر

هری پاتر یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سینمای جهان محسوب می‌شود. این روزها این مجموعه فیلم پرطرفدار بیستمین سال تولیدش را جشن گرفته است.

نویسنده این کتاب‌ها، جوآن رولینگ که بیشتر با نام جی کی رولینگ شناخته شده نوشته شده است.این کتاب‌ها به شرح ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی و هرمیون گرنجر، در مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌پردازند. جی کی رولینگ امتیاز ساخت فیلم را در سال ۱۹۹۹ به شرکت برادران وارنر با قراردادی بالغ بر یک میلیون یورو فروخت.

از نکات قابل توجه این قرارداد، اصرار جی.کی. رولینگ بر استفاده از بازیگران انگلیسی در این فیلم‌ها است.

هری پاتر و تالار اسرار

این فیلم که براساس کتاب‌های داستانی هری پاتر نوشته شده، داستان پسر نوجوانی به نام هری پاتر است که در زمان تولدش، جادوگر شیاطین به نام ولدمورت، مادر و پدر جادوگرش را به قتل رسانده است. داستان این هشت فیلم، دشمنی‌ها و جنگ‌های او و ولدمورت است.

در سال ۲۰۱۲، هشت‌گانه فیلم‌های هری پاتر، به فروشی بیشتر از ۷٫۷ میلیارد دلار رسید. در کل ۸ فیلم از داستان هری پاتر ساخته شده است که تمامشان جزء ۵۰ فیلم پرفروش تاریخ بودند چرا که فیلم هری پاتر و زندانی ازکابان از این لیست خارج شد.

فیلمهای هری پاتر

بیست سالگی هری پاتر

همچنین آخرین فیلم هری پاتر با نام هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم، هشتمین فیلم پرفروش تاریخ است. هشت قسمت این فیلم محبوب به شرح زیر میباشد:

هری پاتر و سنگ جادو
هری پاتر و تالار اسرار
هری پاتر و زندانی آزکابان
هری پاتر و جام آتش
هری پاتر و محفل ققنوس
فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه
هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول
هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۲۰ سالگی هری پاتر و دوستانش +نگاهی به این فیلم محبوب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *