---------------------- ---------------------

بیش از 41 میلیارد تومان خسارت به راه های خوزستان بر اثر بارندگی

در پی سیلابی شدن رودخانه کرخه در خوزستان، شهر مرزی «رفیّع» از توابع شهرستان هویزه، در معرض سیل قرار گرفته است .استان خوزستان ۱۸ هزار کیلومتر جاده و ۵۶ محور ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از هزار کیلومتر بزرگراه و آزاد راه دارد.
به گزارش قو و به نقل از ایرنا،معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: بارشهای اخیر در استان خوزستان باعث تخریب ۸۷۰ کیلومتر از راه ها در استان خوزستان شده و همچنین به ۵۰۸ دهنه پل خسارت وارد کرده است.که خسارت وارده به زیر ساختهای خوزستان از بهمن ماه سال جاری تا کنون ۴۱۰ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال برآورد شده است.
حیدر مطایی افزود: اکنون با توجه به خسارتی که از ابتدای سال جاری به ابنیه و زیرساخت های این استان در بخش راه وارد شده به اعتبار یک هزار و ۲۴۴ میلیارد ریال نیاز است.
وی علت تخریب پل ها را سیل، بارش های شدید اخیر، ورود سیلاب رودخانه ها به برخی جاده ها، و ریزش کوه عنوان کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، تعمیرات اساسی و بهسازی در راه ها و پل های استان خوزستان انجام شده است که با توجه به شدت بارش های اخیر تیم راهداری در همه مسیرهای استان مستقر و به محض بروز مشکل کارهای لازم را به هدف بهبود شرایط جاده ها انجام می دهند.
وی با توجه به آخرین وضعیت وقوع سیلاب و آبگرفتگی در معابر و مسیرهای استان، از باز بودن مسیرها خبر داد و ادامه داد: به علت بارندگی ‌های شدید و سیلاب و تخریب برخی از جاده‌ها، بخشی از ابنیه فنی و کناره پل‌ در چند شهرستان‌ و روستا، راهداری های مستقر در شهرستان ها به خصوص مناطق شمال و شمال شرقی استان که برف گیر و از بارندگی بیشتری برخوردار است تمام تلاش خود را برای مسدود نشدن راه ها انجام داده اند.
مطایی از آخرین اقدامات اخیر راهداری در سیل منطقه رفیع گفت و بیان کرد : بارش باران و رهاسازی آب از سد کرخه و افزایش دبی رودخانه و جاری شدن سیل در برخی از مناطق شهرستان های دشت آزادگان و هویزه به جاده های روستایی و فرعی خساراتی را وارد کرده است که پس از فروکش کردن آب در سطح جاده ها ، اقدام به اصلاح محورهای این منطقه خواهیم کرد .همچنین با شروع سیل در منطقه رفیع و برخی روستاهای آن منطقه، تیم های عملیاتی اداره راهداری، دستگاه ها و ماشین آلات سنگین راهسازی و تعداد ۱۰ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل شهروندان به شهرستان های اطراف مستقر شدند .
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای خوزستان نیز از استقرار اکیپ های راهداری در محورهای پر خطر استان خبر داد و اظهار داشت : در این گروهها ۴۰۰ نفر در قالب ۵۲ تیم به همراه انواع ماشین‌آلات برف‌خور، برف‌روب، بولدوزر، لودر، گریدر و شن‌پاش برای انجام عملیات در محورهای دهدز ، اندیکا و نقاط برف و بارش خیز مستقر شده اند.
غلامعباس بهرامی نیا با تاکید بر کنترل خودروها برای استفاده از تجهیزات زمستانی گفت: رانندگانی که قصد تردد در مناطق سردسیر دارند خودرو های خود را به چراغ و زنجیر چرخ و بخاری و سایر تجهیزات زمستانی مجهز کنند تا در طول سفر از آرامش خاطری برخوردار باشند .
وی با اشاره به این نکته که بیشترین خسارت به راه‌ ها و ابنیه مربوط به شمال و شرق استان خوزستان و شهرستان های امیدیه، شوشتر و مسجدسلیمان بوده است، گفت: راهداران استان با تلاش شبانه روزی و بی وقفه و اجرای عملیات راهداری اضطراری در بارش های شدید اخیر و وقوع سیلاب نسبت به بازگشایی محورهای مسدود اقدام و مسیرهای جایگزین برای ایمن سازی مسیرهای تخریب شده ایجاد کردند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بیش از ۴۱ میلیارد تومان خسارت به راه های خوزستان بر اثر بارندگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *