---------------------- ---------------------- ---------------------

7 مرحله برای کشیدن یک نقاشی موفق

هر کدام از ما توانایی خلق یک اثر را داریم.اما برخی از افراد بهتر و بیشتر از این توانایی استفاده میکنند.بسیار از افراد در اوایل زندگی از اینکه بتوانند یک اثر هنری خلق کنند دلسرد میشوند و در ذهنشان خلق یک هنر غیرممکن میشود.اگر شما یکی از این افراد هستید تعجب خواهید کرد اگر بدانید که ما معتقدیم هرکسی میتواند نقاشی کند البته اگر علاقه و مهارت کافی استفاده از دستهایش تا حدی که بتواند امضای خود (زیبا)را داشته باشد.

اما شما نیاز دارید که به این ۷ مرحله اعتماد کنید.روش تعیین شده در این ۷ مرحله به این صورت است که باید هر مرحله را صادقانه و با اعتماد به نفس انجام دهید و تا مرحله ای را درست انجام نداده اید به مرحله ی دیگر نروید یا مراحل را با هم ترکیب نکنید یا چیزی به آنها اضافه نکنید.

طرح های مقدماتی، اندازه گیری و ترسیم از شما خواسته نشده است. فقط مراحل ساده را دنبال کنید،با نشان دادن شجاعت و اعتماد در هر مرحله به مرحله بعدی بروید تا زمانی که از آنچه که دارید خوشحال باشید.

این روش می تواند برای رنگ روغن و اکریلیک استفاده شود.اما بهتر است از اصل ضخیم تر از نازک پیروی کنید.یعنی اینکه با دانستن ارزش رنگها ابتدا اکریلیک کار کنید و سپس رنگ روغن را مورد استفاده قرار دهید.

اگر چه ممکن است این نوع نقاشی ساده و غیر پیچیده به نظر برسد اما جواب خواهد داد.تمرکز درمورد طراحی همان چیزی هست که شما میبینید.پس شروع کنید.

۱_در مورد موضوع خود مطالعه کنید:
به موضوع نقاشی خود نگاه کنید.نام اجزای نقاشی را فراموش کنید مانند آسمان، ابر و درخت،به فکر اشکال ، طرح، و ارزش رنگها باشید.
مدام به موضوع خود نگاه کنید.نگاه های پی در پی به موضوع میتواند به حذف جزئیات و کاهش رنگ کمک کند و شما قادر خواهید بود شکالهای بزرگ و جنبش و جهت موضوع نقاشی خود را ببینید.

نقاشی را از قبل در ذهن خود تصور کنید و شکلها را از دو بعد ببینید.
در این مرحله عجله نکنید زیرا سه چهارم نقاشی در این مرحله انجام میشود.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

۲_زیرسازی بوم
زیرسازی یا تونینگ باعث میشود تا خشونت و سفیدی بوم از بین برود و به شما اجازه میدهد بدون اینکه نگران پر کردن سفیدی بوم باشید نقاشی خود را ادامه دهید. از یک برس بزرگ برای رنگ آمیزی بوم با رنگ Burnt Sienna(رنگ آجری تیره)استفاده کنید.
چرا Burnt Sienna ؟ زیرا این رنگ با اکثر رنگها همخوانی دارد و رنگ گرمی است. در یک زمینه آبی و سبز، ساینا آبی می تواند ظاهری قرمز به خود بگیرد.
از رنگ آمیزی لذت ببرید و اجازه بدهید تا قلم مو حرکت کند.از پخش رنگ نگران نباشید.حرکت قلم مو بی قاعده و آزاد است.شروع به شکل دادن نقاشی خود نکنید.شما به آسانی یک پس زمینه رنگی خواهید داشت.لذت ببرید.این نوعی گرم کردن برای نقاشی اصلی است.برای نقاشی کردن حوصله داشته باشید.
روی بوم را به قدری رنگ بزنید که نه زیاد تیره شود و نه سفیدی بوم مشخص باشد.هر وقت از رنگ پس زمینه رضایت داشتید کار را متوقف کنید.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

۳_شکلهای بزرگ را شناسایی کنید

به موضوع خود نگاه کنید و با خطوط پر رنگ توسط رنگ آجری تیره((Burnt Sienna آنها را مشخص کنید.۵ تا ۶ شی بزرگ موضوع خود را اینگونه مشخص کنید اما با جزئیات این کار را نکنید.این مرحله در مورد سازماندهی ترکیب نقاشی بر روی سطح بوم است.

در عکس زیر، می توانید ببینید که شش یا هفت شکل بزرگ شناسایی شده اند.تمام بوم باید مانند قطعات پازل باشد.اگر این کار را انجام دادید و رنگ هنوز مرطوب است میتوانید برای برداشتن رنگهای اضافه از قسمتهای روشن نقاشی از یک پارچه استفاده کنید.برای شناختن مناطق سبک نقاشی کافی است به موضوع خود نگاه کنید.

اگر رنگ در حال حاضر خشک شده است، نگران نباشید، بعدا خواهید توانست مناطق سبک یا روشن نقاشی را اصلاح کنید.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

۴_ کار از طریق یک مطالعه ارزشمند

تمرکز روی تصویر باعث میشود شما رنگها را نبینید.فراموش نکنید که تاریکی و روشنی ارزش اصلی نقاشی است و این ارتباطی با رنگها ندارد.
شروع کنید به نقاشی قسمتهای تیره و روشن و تقریبا آن را در پنج قسمت از تاریکترین تا روشن ترین نقاشی کنید.در این قسمت نقاشی شما میتوانید یک تصویر کلی از نقاشی خود را داشته باشید اما این موضوع شامل جزئیات نمیشود.
به مقدار کمی از رنگ بنفش دیوکسازین را برای تیره کردن رنگهای آجری استفاده کنید.همانطور که در تصویر زیر میبینید یک تصویر کلی به وجود آمده است.
اگر در نقاشی به ارزش ها پی ببرید موفق خواهید بود.نکته ی مهم رعایت روابط صحیح ارزشها در نقاشی است.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

۵_رنگها را ترکیب کنید

همه ی قسمتهای آجری رنگ را رنگ نکنید.بگذارید قسمتهایی باقی بماند.رنگها را خوب ارزیابی کنید و سعی کنید رنگهایی را به کار ببرید که میبینید.میتوانید از کمی رنگ سفید نیز استفاده کنید.از قسمتهای تیره شروع کنید و با رنگهای سبک کار کنید.رنگ آمیزی باید با زیر کار مطابقت داشته باشد در غیر اینصورت نقاشی شما خراب میشود.

میتوانید از رنگهایی که دوست ندارید استفاده نکنید اما رنگها باید با رنگ کناری خود تطابق داشته باشد.
در عکس زیر میتوانید ببینید که بیشتر رنگها در کجا به کار رفته اند.نقاش از قسمتهای تیره شروع کرده است و از رنگهای سبک استفاده کرده است.همانطور که میبینید لازم نیست تمام بوم پوشش داده شود.

ممکن است شما ارزش رنگها را به علت کار با رنگهای زیاد گم کنید اما در این نوع نقاشی این مسئله اتفاق عجیبی نیست و نگران نباشید.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

۶_ سازگاری رنگ و ارزش

آیا قسمتهای تیره ی نقاشی خوب نشده است؟به عقب برگردید و آن را اصلاح کنید.سپس به قسمتهای روشن نگاه کنید اگر به اندازه ی کافی روشن نیستند از غلظت بیشتری از رنگ استفاده نمایید.
رنگها را سازگار کنید.اما جزئیات را کامل نکنید.توجه شما به همه ی قسمتهای بوم باشد و در یک قسمت گیر نکنید.
نقاشی را رنگ کنید.لازم نیست گلها و درختان با جزئیات مشخص باشد.در این حالت نقاشی زیبا میشود.
در عکس زیر میتوانید ببینید به نقاشی زمینه های قرمز و نارنجی و نور سبز اضافه شده است.مقداری رنگ سبز روشن به کنار رودخانه و پس زمینه اضافه شده است.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

۷_ پایان نقاشی

نقاشی را زمانی تمام کنید که فکر میکنید بهترین زمان برای توقف کار است.تا به نتیجه ی مطلوب نرسیده اید برای اتمام کار وسوسه نشوید.حالا زمان خوبی برای استفاده از چند خط برجسته در قسمتهای روشن نقاشی است.همیشه با ملایمت کار کنید تا از ایجاد خراش بین رنگ آمیزی جلوگیری شود.سعی کنید کارهای بیشتری انجام دهید.

مراحل کشیدن یک نقاشی موفق

ترجمه:مجله ی اینترنتی قو
منبع:thoughtco.com

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۷ مرحله برای کشیدن یک نقاشی موفق”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *